HABER /  EĞİTİM

Diyanet sözlü sınav sonucu sorgulama Diyanet mülakat sonuçları

Diyanet sözlü sınav sonuçları adayların erişime açıldı. Sözlü mülakatta başarılı olan adaylar, tercihlerini 7 Nisan 2019 tarihine kadar yapacaklar. Peki Diyanet 4/B sözleşmeli personel alım başvuruları nereye ve nasıl yapılacak? Başvuru ücreti kaç para?

Diyanet sözlü sınav sonuçlarını açıklamasının ardından 2019 Yılı 4-B Sözleşmeli Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım (SÖZPER-2019-I) Sözlü Sınav Sonuçları ve Tercih Duyurusunu yayımladı. 

Diyanet'ten yapılan açıklamaya göre, sözlü mülakatta başarılı olan adaylar, tercihlerini 7 Nisan 2019 tarihine kadar Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden tamamlayabilecekler. İşte 2019 Diyanet tercih duyurusu ile ilgili detaylar...

TERCİHLER NASIL YAPILACAK: Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgilerde şu ifadelere yer verildi;

Sözlü sınav sonucuna göre ilan edilen kontenjan sayısına girerek tercih yapmaya hak kazanan adaylar, tercih işlemlerini 01.04.2019 tarihinden itibaren 07.04.2019 tarihi saat 23:55’e kadar https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI İLE İLGİLİ BİLGİLER

1.Adaylar yerleştirme sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden 08.04.2019 tarihinde öğrenebileceklerdir.

2. Tercihlere yerleştirme işlemlerinde sözlü sınav başarı puanı esas alınacaktır. Sözlü puanların eşit olması durumunda KPSS puanı yüksek olana, onun da eşit olması halinde KPSS’ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, bu sürenin de
eşitliğinde doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.

3. Tercihlerine yerleşemeyen adayların, tercih ekranında yer alan “re’sen yerleştirmeyi kabul ediyorum” bölümünü işaretlemeleri halinde, ait oldukları kontenjan grubunda boş kalan pozisyonlara re’sen yerleştirmeleri yapılacaktır.

4. Yukarıda belirtilen tarihler arasında ve usulüne uygun olarak tercih yapmayan adayların yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır.

ÖNCEKİ HABERLER
İşte Neustädter’in yeni takımı
Çorum Dongurda'daki köy iki belediye başkanı çıkardı
İÜ 1453 Ödülleri sahiplerini buluyor İnternethaber de yarışıyor
Açıklise sınavı ne zaman 2019 AÖL sınavı geri sayım
AK Parti'den Siirt'te seçim sonuçlarına itiraz
Nager sendromu nedir Özlem Kaymaz'ın oğlunun hastalığı belirtileri
Yorumlar