HABER /  EĞİTİM

Açıklise sınavı ne zaman 2019 AÖL sınavı geri sayım

MEB'e bağlı eğitim veren Açıklise sınavları ne zaman olacak soruları öğrencilerin gündeminde. Nisan ayının gelmesi ile birlikte AÖL sınavı ne zaman araştırmaları arttı. AÖL sınavı 3 oturumla 6 Nisan pazar günü yapılacak. AÖL ilk oturum 09.30, AÖL ikinci oturum saati ise 14. 00'te son AÖL sınavı ise 7 Nisan saat 14.00'te olacak.

Açık lise sınavı ne zaman, kaç gün var soruları nisan ayının başlaması ile arttı. AÖL sınavı haftasonu 6 ve 7 Nisan tarihlerinde 3 oturumla gerçekleştirilecek. AÖL sınavı ilk oturum saati 09.30, AÖL sınavı ikinci oturum saati 14.30, son AÖL oturumu ise 7 Nisan'da saat 14.00'te olacak.

Açık lise ve mesleki açık öğretim lisesi 2. dönem sınavları, yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde yüz binlerce öğrencinin katılımı ile üç oturum halinde yapılacak. İşte, MEB'in yayımladığı açık lise sınav takvimi...

AÖL 2. dönem sonu sınavlarının ilk oturumu 6 Nisan'da 09:30'da gerçekleştirilecek, AÖL 2. dönem sonu sınavlarının ikinci oturumu 6 Nisan 14:00'te gerçekleştirilecek, AÖL 2. dönem sonu sınavlarının son oturumu ise 7 Nisan 14:00'te gerçekleştirilecek.

Öte yandan AÖL'den, 7 Nisan'da yapılacak 3. oturumun saatine ilişkin açıklama geldi. İşte o açıklama;


SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

Öte yandan, sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti'den Siirt'te seçim sonuçlarına itiraz
Iğdır'da MHP'li aday itiraz etti: Çok ciddi delillerimiz var
Adetli kadın kandilde ne yapmalı hayız olan nasıl ibadet etmeli?
AK Parti İstanbul'u yeniden afişlerle donattı!
Venezuela’da muhalefet ve Maduro destekçileri 6 Nisan’da sokakta
Adana mutabakatı metni 1988 kiminle yapıldı maddeleri neler?
Yorumlar