BIST 1.325
DOLAR 7,95
EURO 9,49
ALTIN 463,14
HABER /  GÜNCEL

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusu!

Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakarete varan ifadeleriyle bilinen Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında, “görevi kötüye kullanma” ve “suçu ve suçluyu övme” gerekçeleriyle suç duyurusunda bulunuldu.

Abone ol

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyesi avukatlar, Erbaş hakkında soruşturma ve kamu davası açılması talebiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

"Bu ziyaretlerle Ortaçağcı gericiler tarafından halkımıza mesajlar verilmektedir" HKP’li avukatların yaptığı açıklama şöyle:

“Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 9 Kasım günü; Mustafa Kemal ve Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımız’a düşmanlığı ile ün yapan Fesli Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmiş bu ziyaret 10 Kasım günü basına servis edilmişti.

Bu ziyaret basit bir hasta ziyareti değildir elbette! Bu ziyaretlerle halkımıza mesajlar verilmektedir Ortaçağcı gericiler tarafından. ‘Bakın böyle adamlar bizim duygu ve düşüncelerimize tercüman oluyorlar, biz de tam böyle düşünüyoruz’ demiş oluyorlar.

Tabii ki böyle bir ziyarete; yani özünde Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı düşmanlığına sessiz kalmadı HKP. Bu konu ile ilgili bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk ve bir kez daha tarihe not düştük.”

Bahçeli'den Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a tepki: Derhal gereğini yap

Meral Akşener'den Erdoğan'a çağrı! Görevden alın

ÖNCEKİ HABERLER
İran Merkez Bankası'nın uluslararası bağlantısı kesildi! ABD yaptırımları...
Mevlid Kandili nedir Yunus'un dilek duası okunuşu
Çiğ yumurtanın sese etkileri neler başka ne gibi faydaları var
İrlanda'da pilotların gördüğü cisim UFO olabilir mi?
143 hakim ve savcının yeri değişti
Sadakatsiz dizisinde Gönül Güçlü karakterini kim oynuyor?
Yorumlar 20 yorum