BIST 4.960
DOLAR 20,81
EURO 22,54
ALTIN 1.323,73
POLİTİKA

Meral Akşener'den Erdoğan'a çağrı! Görevden alın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretine tepki gösterdi. Akşener Erdoğan'a seslenerek, 'O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı'nı da görevden alın' dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Akşener, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, Atatürk'e hakaretler yağdıran Kadir Mısıroğlu'na gerçekleştirdiği ziyarete sert tepkiyle yüklendi. Akşener, Erdoğan için de, "Sayın cumhurbaşkanı size sesleniyorum tarihi feslilerden öğreniyorsunuz, bu bizi kahrediyor. Türk devletinin cumhurbaşkanı bir meczuptan tarih öğrenemez. O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı'nı da görevden alın. " dedi

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Türk milleti dün işgale izin vermediği gibi bugün de yarın da izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bir tarafta ezana dil uzatanlarla mücadele diyoruz. Diğer tarafta kurucu iradeye savaş açanlarla. Cuma hutbesinde Cumhuriyet'in kurucularına bir Fatiha'yı çok görenler bir müptezele ziyarete gitti. Dün sosyal medyadan sordum bugün buradan da soruyorum: İşgal altındaki 18 adamıza atanan papazlara da gidecek misin?

GÖREVDEN ALIN: Atatürk'e hakaret eden bir adama gidecek başka bir gün yok muydu? Oraya o adamın bağlı bulunduğu dış merkezlere mesaj vermek için mi gittin? Sayın Cumhurbaşkanı size sesleniyorum tarihi, dizilerden ve fesli müptezelden öğreniyorsunuz. Bu içimizi acıtıyor." Tarihi "Keşke Yunan kazansaydı" diyenden değil gel bizden öğren. O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı'nı da görevden alın. 

Sitene Ekle
Etiketler