BIST 4.940
DOLAR 20,40
EURO 22,02
ALTIN 1.281,54
MAGAZİN

Yılmaz Morgül meslektaşlarını fena topa tuttu

Yılmaz Morgül, 'bir numara' olduğunu iddia eden sanatçıları Instagram hesabından yayınladığı video ile topa tuttu.

Yılmaz Morgül, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla sevenlerini hem güldürdü, hem düşündürdü. Çektiği video ile meslektaşlarını topa tutan 54 yaşındaki sanatçı, 'Müzik dünyasında bir numarayım diyenlerde bir numara görmüyorum' dedi. Morgül paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

'Müzik dünyasında 'bir numarayım' diyenlerin hiç birinde ben bir numara görmüyorum.Yüzde doksanı 'bir numarayım' diyenler nerede bir numaralar; playback'te bir numaralar. Sizi gidi numaracılar. Hastasıyız dede.'

Yılmaz Morgül'den Cem Yılmaz'a gönderme

YILMAZ MORGÜL KİMDİR? Yılmaz Morgül 14 Ocak 1964 tarihinde İstanbul‘un Beykoz ilçesinde yedi çocuklu bir ailenin altıncı çocuğu olarak dünyaya geldi. Babaannesinin ud çalıp söylemesi ve babası İbrahim Bey'in usta bir tulum müzisyeni olması nedeniyle müzikle içiçe büyüdü. 7 yaşındayken babası öldü.

İlk, orta ve lise öğrenimi boyunca müsamerelerde şarkılar söyledi, korolarda yer aldı, tiyatro oyunlarında roller üstlendi. Onbir yaşına geldiğinde Yurdaer Doğulu Müzik Merkezinde müzik eğitimine başladı.

Yılmaz Morgül, İshakağa İlkokulu, Ziya Ünsel Ortaokulu, Ferit İnal Lisesi, Kadıköy Belediye Konservatuarında okudu.

Yılmaz Morgül, bugüne kadar Üsküdar, Kalamış, Beşiktaş, Kadıköy ve Bakırköy Musikî Cemiyetleri'nden dersler alarak kendini hazırladı.

1988 yılında ilk olarak Adana‘da Divan Otel'inde assolist olarak sahneye çıktı. “Elveda İstanbul” adındaki ilk albümünü 1995 yılında çıkaran Morgül 1996 yılında çıkardığı ikinci albümünde Orhan Gencebay‘ın “Dertler Benim Olsun”, Cengizhan Altuntaş ve Mehmet Ilgın‘ın “Ağlama Değmez Hayat”ını kendi tarzıyla yeniden seslendirdi. Zeki Müren‘in unutulmaz filmlerinden biri olan “Bahçevan”ın aynı isimli şarkısını yeniden okudu. 

1994 yılında “Elveda İstanbul” şarkısıyla şöhret kazanan Morgül  “Gökkuşağı” adında Türkiye'yi tanıtan programı sundu.

1997 yılında çıkardığı Üçüncü albümü “Masum Yalanlar”da çıkış parçası, “Her Kuşun Eti Yenmez” isimli Serdar Ortaç şarkısı oldu.

Avustralya‘nın Brisbeyn şehrinde 1997 yılında 32 ülkenin katıldığı Güney Pasifik Şarkı Yarışmasına “Uluslararası Star” olarak  katılıp “En İyi Yorumcu” ödülü aldı.

Levent Kırca – Oya Başar ile “Olacak O Kadar TV”de bir yıl çalıştıktan sonra Olay TV'de “Yılmaz Morgül Şov” isimli bir program yaptı.

Yılmaz Morgül cilt kanserine yakalandı ve yedi yıl boyunca Amerika'da tedavi gördü.

Sitene Ekle
Etiketler