BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

İrlanda'da pilotların gördüğü cisim UFO olabilir mi?

Her şey 9 Kasım günü Montreal-Londra seferini yapan Brisith Airways uçağının pilotu, Shannon Havalimanı kulesiyle irtibata geçerek bölgede askeri tatbikat yapılıp yapılmadığını sormasıyla başlamıştı. Olumsuz yanıt alan pilot parlak bir cisim gördüğünü ifade etmişti.

Abone ol

9 Kasım günü Montreal-Londra seferini yapan BA94 sefer sayılı B787 Dreamliner tipi Brisith Airways uçağının pilot Shannon Havalimanı kulesiyle irtibata geçerek bölgede askeri tatbikat yapılıp yapılmadığını sordu. Kuleden gelen yanıt ise herhangi bir tatbikat olmadığı yönündeydi. Pilot, oldukça parlak bir cisim gördüğünü, cismin hızla sola doğru kaydıktan sonra kaybolduğunu ve ne olduğunu anlayamadığını belirtti. İrlanda havacılık otoritesi, pilotlar tarafından yapılan UFO uyarıları hakkında araştırma başlattı. 

VIRGIN ATLANTIC PİLOTU DA AYNI ŞEYİ GÖRDÜ
Bu olay sonrasında ise Orlando-Manchester seferini yapan VS76 sefer sayılı Virgin Atlantic pilotu da aynı şeyi gördüklerini belirtti.

Virgin pilotu parlak nesneyi ilk gördüğünde bir meteor olabileceğini düşündüğünü, ancak daha sonra aynı yörüngeyi takip eden birden fazla parlak nesne olduğunu fark ettiğini söyledi.

Pilot ayrıca, nesnelerinin hızlarının astronomik olduğunu, bu hızın 'Match2' seviyesinde, yani sesten iki kat daha hızlı olduğunu düşündüğünü aktardı.

İrlanda Havacılık Otoritesi (IAA) görülen cismin ne olduğunun henüz bilinmediğini ve konuya ilişkin detaylı incelemenin başlatıldığını açıkladı.

ÖNCEKİ HABERLER
143 hakim ve savcının yeri değişti
Önce anma sonra rayiç bedel eylemi
Otomobilde ele geçen 28 kilo patlayıcıya 13 gözaltı daha
Cumhurbaşkanına hakaret suçundan tutuklandı...
AGİ 2019 eşi çalışmayan, 1 çocuklu çalışan kaç para alacak?
ASDEP alımları 2019 iş takvimi-başvurular ne zaman?
Medine'ye hakaret eden Berna Laçin kendini böyle savundu!
Hezimet sonrası Oğuzhan Özyakup'la ilgili bomba iddia!
AK Parti Mardin İl Başkanı ve yönetimi görevden alındı
Mevlid Kandili hangi gün 2018 Hatm-i Enbiya nasıl yapılır?
Yorumlar 1 yorum