HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Diriliş Ertuğrul’dan bir rekor daha

Başrolünde Engin Altan Düzyatan'ın oynadığı TRT 1’in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’un 2. sezon tanıtımları, internette rekor kırdı.

TRT 1’in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’un tanıtımları üç gün içinde 10 milyondan fazla kişiye erişirken, 3 milyona yakın da tıklanma aldı.

30 Eylül’de izleyicisi ile buluşacak olan Diriliş Ertuğrul’a reytinglerden sonra internetten de rekor geldi. Dizinin 2. sezon teaser ve internet tanıtımı üç gün içinde internet üzerinden 10 milyondan fazla kişiye ulaşırken, 3 milyona da yakın tıklanma aldı. Diriliş Ertuğrul’un 2. sezon tanıtımları seyirciden olumlu not alırken, sosyal medya üzerinden de diziye binlerce olumlu yorum geldi.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’A KATILAN YENİ OYUNCULAR

Yapımcılığını ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve Zeynep Aslı Peker’in yazdığı ve yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı dizinin ikinci sezon ilk bölümü, 30 Eylül Çarşamba günü saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında olacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN OYUNCU KADROSU

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, Esra Bilgiç, Didem Balçın, Burcu Kıratlı, Mehmet Çevik, Osman Soykut, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Cavit Çetin Güner gibi güçlü oyuncuların paylaştığı diziye ikinci sezon Aytolun karakteri ile Evrim Solmaz, Tuğtekin karakteri ile Uğur Güneş, Noyan karakteriyle Barış Bağcı, Artuk karakteriyle Ayberk Pekcan ve Korkut karakteriyle de Hüseyin Özay gibi oyuncular katıldılar. Ayrıca dizide Kaptan Gürman, Gökhan Oskay, Zeynep Kızıltan, Gökçe Saatçi, Atilla Kılıç, Edip Zeydan, Evren Erler, Melih Özdoğan, Muharrem Özcan, Emre Ozan ve Çağlar Yiğit gibi oyuncular da yer alacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye, gitmek isteyen göçmenleri neden tutuyor?
Microsoft'tan mavi ekran uyarısı
PKK'lılar ilkokula patlayıcılarla saldırdı
Kışanak için flaş iddianame!
Dolar kuru ne kadar çeyrek altın fiyatları kaç lira?
Borsa İstanbul rekorlara doymuyor! Tarihi seviyesini yeniden gördü
Yorumlar