HABER /  GÜNCEL

Dilipak TEOG'un kaldırılacağını biliyor muydu?

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, TEOG'un kaldırılacağını biliyor muydu? İşte Dilipak'ın 31 Ağustos'ta kalema aldığı yazısındaki detaylar...

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, 31 Ağustos tarihli köşesinden “Kreş mi dediniz, Allah korusun!” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. 'Kreş' kelimesinin kökenlerini araştıran Dilipak, yazısında kreşlerin kiliselerle Hristiyan inancıyla bağlantılı olduğunu yazmıştı. Yazısının devamında kendi torunlarının kreşe, anaokuluna hatta ilkokula gitmesini bile istemediğini yazmış ve sınavların kaldırıldığı bir eğitim sistemi öngörüsünde bulunmuştu. Dilipak'ın 3 hafta önce kaleme aldığı bu yazı sosyal medyada günün konusu oldu ve 'Dilipak TEOG'un kaldırılacağını biliyor muydu?' tartışmasına neden oldu.

İşte Dilipak'ın yazısının detayları:

"...

Bırakın torunlarımızın yuvaya gitmesini, kreşe gitmesini, anaokuluna da gitmesini istemem, ilkokula gitmesini de istemem. Yaşasın ev! Batılılar buna “Home schoole”. Aile ve ev şartları buna uygunsa niye okula gitsin çocuğum. Dede-nine fizik ve psikoloji olarak yeterli ise, pedagojik formasyona sahipse, evet devlet denetlesin, resmi müfredatı uygulayalım, 2 ayda bir sınava tabi tutsunlar, aniden gelip denetlesinler. Aksilik varsa alsınlar, ama sorun yoksa kimse benim çocuğumu benden almaya kalkmasın. Tabi bu iddia ve imkândan yoksun olanlar devam etsinler.

İnşallah torunlarım büyüyene kadar, mesela örgün eğitimde lise okuyanlar, mesela açık liseden aynı zamanda İmam-Hatib okuyabilirler. Hatta hem normal lise, hem İmam-Hatip okuyabilirken, mesela elektronik lisesinden de bilgisayar dersi alabilirler belki. Yaşasın okulsuz toplum.

Bana desinler ki, şunlar mutlak zorunlu, şunlar seçmeli zorunlu, şunlar seçmeli, şunlar da isteğe bağlı. Önemli olan toplam puan ve kategorik puanların belli bir puanın üzerinde olması. O zaman üniversite sınavına da gerek yok. Üniversiteler tercih kriterlerini açıklasın, insanlar da o kritere uygun not toplasın ve sonra kontenjan kadar isim okula kaydını yaptırsın. Fakülte kontenjanını müzayedeye çıkartılan bir eser kabul edin, herkes elindeki not tablosundan talepte bulunsun, en fazla not veren kaydını yaptırsın. Her biri 2-3 günlük 2-3 etapta kim nereye yerleşecekse yerleşir. Sınav filan yok.

Neyse, ben söyleyeyim de, göle çaldığım bu maya belki bir gün tutar. Fil ordularını yenen ebabil kuşlarının Rabbine, Yusuf’un Rabbinin şanı ne yüce. Hamd O’na olsun."

ÖNCEKİ HABERLER
FETÖ'cü eski savcıdan bomba itiraflar isim-isim verdi
Berk Erçer kimdir Gülizar dizisi Elçin Sangu'nun yeni partneri
Kırklareli'yi dolu vurdu köpekler bile kaçtı hava durumu
Dikkat öldürüyor!... Cinsellik için bu hapları kullanmayın!..
İstanbul'a yaklaşıyor hava durumu tahmincilerini şaşırttı
AÖF kayıt yenileme ücretleri 2019 ne kadar harç parası hangi bankaya ödenecek?
Yorumlar 5 yorum