BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
POLİTİKA

Devlet Bahçeli'den ABD'ye S-400 tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan'ın Savunma Bakanı Hulusi Akar'a gönderdiği tehdit içerek mektuba tepki göstererek, "Türkiye, S-400'ü alacak ve konuşlandıracaktır. Bu iş bitmiş, konu kapanmıştır. Gerisini ABD düşünmelidir." dedi.

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a 6 Haziran günü gönderdiği Türkiye'yi ekonomik ve askeri yaptırımlarla tehdit eden mektubuna tepkiler sürüyor.

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 satın almasının F-35 savaş uçaklarının teslimatının engellenmesinden öte sonuçlar yaratacağını aktaran mektuba bir tepki de MHP lideri Bahçeli'den geldi.

İstanbul'da muhtarlarla buluşan Bahçeli, ABD ile yaşanan S-400 krizi ve gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu:

Türkiye sömürge devleti değildir

Türkiye köşeye sıkıştırılmak isteniyor. ABD ile S-400 anlaşmazlığı günden güne boyut değiştiriyor. Kimden hangi silahı alacağımıza biz karar veririz. Türkiye sömürge devleti değildir.

Mektup tepeden tırnağa sorunlu

ABD Türkiye'nin sinir uçları ile oynamaktadır.  ABD'nin S-400 üzerinden Türkiye'yi ablukaya alma çabası, dostane ve iyi niyetli bir tavır değildir. Bu mektup tepeden tırnağa mahsurlu, marazi ve maksatlıdır. 

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Nusret Gökçe, Mykonos'taki restoranını dansla kutladı!
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
YKS sınavına geç kalınca gözyaşlarına boğuldu
Balıkesir'de aç kalan domuzlar ilçe merkezinde görüntülendi
Pendik’te süratli sürücü karşıdan karşıya geçmeye çalışan kadına çarptı
Oğulları tarafından sokağa atılan anne babanın gözyaşları
Lüks cip 6 otomobili ezdi
Susuz kalan sokak kedisine zabıta memuru eliyle su içirdi
Meral Akşener 23 Haziran seçim anket açıklaması
Çay görünümlü kaçak sigara sevkıyatı polise takıldı
Yorumlar