BIST 119.616
DOLAR 6,86
EURO 7,75
ALTIN 397,65
HABER /  GÜNCEL

Destici MHP gibi düşünmüyor dikkat çeken af açıklaması

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici MHP'nin Meclis'e sunduğu af teklifiyle ilgili 'Kişilerin kişilere karşı işlediği suçlarda Meclisin af yetkisi olmamalıdır' açıklamasını yaptı.

Abone ol

BBP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Destici, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dünya mazlumlarının hakkını araması, yapılan adaletsizliklere vurgusu, terörle mücadelede verdiği mesajlar ve sergilediği dik diş duruş adına teşekkür etti.

İDAM TEKLİFİ İÇİN DESTEK İSTEYECEĞİZ: İdam cezasının geri getirilmesine ilişkin anayasa değişikliği teklifini, 1 Ekim Pazartesi Meclis'e sunacaklarını ifade eden Destici, "Mecliste temsil hakkı bulmuş partilerden destek isteyeceğiz. BBP olarak bu konuda bir hassasiyetimiz var ve inanıyoruz ki, milletvekillerimizin çoğu da bizimle aynı hassasiyete sahiplerdir." diye konuştu.

Destici, ayrıca mağdurların haklarının da aranması gerektiğini vurgulayarak, "Mahkumlarla ilgili bir düzenleme varken, hükümlülerin mağdur ettikleri hakkında bir düzenleme olacak mıdır?" sorusunu yöneltti.

AF YETKİSİ ANVCAK MAĞDURUN ELİNDE: BBP olarak toplumsal meselelerde uyarılarını yapmak zorunda olduklarının altını çizen Destici, "Kişilerin kişilere karşı işlediği suçlarda Meclisin af yetkisi olmamalıdır, bu yetki ancak mağdurun elinde olmalıdır." dedi.

Destici, cezaevlerinden suçluların ıslah olmadan çıkmasının ise tekrar suç işleme oranlarını artırdığını ve toplumda adalete olan güveni azalttığını söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
MAÖL kayıt yenileme sayfası 2018 MAÖL kayıt ücreti ne kadar
Tutuklu CHP'li 5 gence tahliye kararı
Umut Ali serbest kalır kalmaz bu videoyu gönderdi
KPSS geç başvuru yapma ekranı ÖSYM AİS öğrenci girişi
ABD 3 Ortadoğu ülkesinden Patriot füzelerini çekme kararı aldı
Konut faizleri düştü satışlar üçe katlandı
Yorumlar 3 yorum