BIST 119.573
DOLAR 6,87
EURO 7,75
ALTIN 398,14
HABER /  GÜNCEL

KPSS geç başvuru yapma ekranı ÖSYM AİS öğrenci girişi

KPSS geç başvuru yapma ekranı ÖSYM tarafından erişime açıldı. 4 Kasım'da yapılacak KPSS geç başvuru işlemleri ÖSYM AİS ekranından yapılacak. KPSS geç başvuru ücreti ise 90 lira olacak.

Abone ol

KPSS önlisans başvurusu yapma ekranı sadece 24 saatliğe ÖSYM ekranından açıldı. KPSS başvuruları normal şartlarda 12 Eylül'de sona ermişti. KPSS geç başvurular ise bugün yani 26 Eylül'de başladı. KPSS geç başvurular saat 23.59'da sona erecek. KPSS geç başvuru ücreti ise 90 lira olacak, online ödeme imkanı da var.

KPSS GEÇ BAŞVURU TARİHLERİ VE ÜCRETLERİ: 26 Eylül 2018 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) AİS sayfasında geç başvurular başlıyor, aynı gün saat 23:59’a kadar devam ediyor. Geç başvuru ücreti ise 90 Türk Lirası olarak açıklandı.

ÖSYM BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS ÖNLİSANS SINAVI NE ZAMAN: KPSS önlisans sınavı 4 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak. Devlet memuru olmak için sınav merkezi, önlisans mezunlarını uyarıyor: Sınavda 15 dakika kuralı uygulanacak. Sınav saati 10:15 olarak açıklanırken, sınava girecek olanlar en geç saat 10:00’da sınav binalarında olması gerekiyor.

SINAV SORULARI NE ZAMAN YAYINLANACAK: Sınav merkezi, soruların ne zaman yayınlanacak sorusuna resmi cevap vermiyor. Sınav 4 Kasım Pazar günü yapılırken, sınav soruları Çarşamba gününe kadar ÖSYM dökümasyon sayfasında açıklanması bekleniliyor.

KPSS ÖNLİSANS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan KPSS önlisans sınav sonuçları, 29 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçlarının açıklanacağı saat konusunda kurumdan açıklama gelmedi.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD 3 Ortadoğu ülkesinden Patriot füzelerini çekme kararı aldı
Kimlikte sağ ehliyette ölü olduğunu öğrenince
AÖL kayıt yenileme son gün ne zaman AÖL ders seçimi tablosu
Yılbaşı tatili 4 gün mü oldu 31 Aralık tatil resmi tatil açıklaması
'Sosyal skor' dönemi başlıyor!
1. sınıflar hangi tarihte okula başlayacak MEB eğitim takvimi 2020-2021
Yorumlar