HABER /  GÜNCEL

KPSS önlisans başvuru yapma geç başvuru tarihi takvimi

KPSS önlisans başvurusu yapma ÖSYM geç başvuru ekranı bilgileri güncellendi. KPSS önlisans başvuruları 12 Eylül'de bitmişti. KPSS geç başvurular ise 26 Eylül'de başladı saat 23.59'da sona erecek. KPSS ücreti ise 90 lira.

KPSS önlisans başvuru yapma geç başvuru tarihi takvimi

KPSS önlisans başvurusu yapma ekranı sadece 24 saatliğe ÖSYM ekranından açıldı. KPSS başvuruları normal şartlarda 12 Eylül'de sona ermişti. KPSS geç başvurular ise bugün yani 26 Eylül'de başladı. KPSS geç başvurular saat 23.59'da sona erecek. KPSS geç başvuru ücreti ise 90 lira olacak, online ödeme imkanı da var.

KPSS GEÇ BAŞVURU TARİHLERİ VE ÜCRETLERİ: 26 Eylül 2018 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) AİS sayfasında geç başvurular başlıyor, aynı gün saat 23:59’a kadar devam ediyor. Geç başvuru ücreti ise 90 Türk Lirası olarak açıklandı.

ÖSYM BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS ÖNLİSANS SINAVI NE ZAMAN: KPSS önlisans sınavı 4 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak. Devlet memuru olmak için sınav merkezi, önlisans mezunlarını uyarıyor: Sınavda 15 dakika kuralı uygulanacak. Sınav saati 10:15 olarak açıklanırken, sınava girecek olanlar en geç saat 10:00’da sınav binalarında olması gerekiyor.

SINAV SORULARI NE ZAMAN YAYINLANACAK: Sınav merkezi, soruların ne zaman yayınlanacak sorusuna resmi cevap vermiyor. Sınav 4 Kasım Pazar günü yapılırken, sınav soruları Çarşamba gününe kadar ÖSYM dökümasyon sayfasında açıklanması bekleniliyor.

KPSS ÖNLİSANS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan KPSS önlisans sınav sonuçları, 29 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçlarının açıklanacağı saat konusunda kurumdan açıklama gelmedi.

Yorumlar