BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  GÜNCEL

Demet Akbağ araba kazası eşi Zafer Çika nasıl öldü kahreden detay

Duayen oyuncu Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika 59 yaşında trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Haberi duyanları trafik kazasını Zafer Çika yaptı sansa da aslında Çika, yan koltukta oturuyor aracı şoförü kullanıyordu. Zafer Çika emniyet kemeri takmadığı için aracın ön camından fırladı ve hayatını kaybetti. Peki Ali Çika'nın babası aslen nereliydi, ne işle uğraşıyordu?

Abone ol

Demet Akbağ araba kazası sonrası 20 yıllık eşi, hayat arkadaşı, büyük aşkım dediği Zafer Çika'yı kaybetti. İzmir'de yağışın da etkisiyle virajı alamayan şoförün direksiyon hakimeyetini kaybetmesi sonucu ön camdan fırlayan Zafer Çika 59 yaşında hayatını kaybetti. Uçağı kaçırdığı için arabayı tercih eden Zafer Çika aslen İzmirliydi ve tam bir İzmir aşığıydı. İzmir ve koyu taraftarı olduğu Galatasaray ailesinden sonra en önem verdiği şeylerdi. Etrafındaki birçok insan için abi olan Zafer Çika bugün toprağa veriliyor. 1999 yılında Demet Akbağ ile sürpriz bir şekilde evlenen Zafer Çika 2 şahitle Milano'da evlendi. O dönemde Demet Akbağ oğlu Ali'ye hamileydi. 

Usta oyuncu Demet Akbağ'ı 20 yıllık eşi Zafer Çika'nın zamansız ölümü yıktı. Sevenlerini ve ailesini yasa boğan ölüm haberinin ardından Zafer Çika ve oğlu Ali Çika'nın hayatı merak konusu oldu. Dillere destan bir aşk hikayesi ile evlenen Demet Akbağ-Zafer Çika çiftinin Ali adında bir çocukları var. 

İzmir'de şoförünün kullandığı araçta kaza geçiren Zafer Çika emniyet kemeri takmadığı için ön camdan yola fırladı ve tüm müdahalelere rağmen yaşamını 59 yaşında yitirdi. Geride gözü yaşlı bir evlat bırakan Zafer Çika'nın oğlu Ali Çıka'da merak edildi. 

1999 yılında hamile kaldığı için sürpriz bir şekilde Zafer Çika ile Milano'da evlenen Demet Akbağ'ın oğlu Ali Çika 20 yaşında ve babası gibi koyu bir Galatasaray taraftarı. 

Anne ve babasının ünlü olmasına rağmen ekran önüne çıkmayan ve kameralara alışık olmayan Ali Çika, sosyal medyadan ailesi ile pozlarını paylaşmayı da ihmal etmiyor. 

DEMET AKBAĞ VE ZAFER ÇİKA NE ZAMAN, NASIL EVLENDİ: 18 Mayıs 2014'te yayımlanan Posta Gazetesi'nin Karnaval ekinde, Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika şöyle anlatılıyor;

Zafer Bey doğma büyüme İzmirlidir. Şehrini, işini gücünü bırakıp aşkı uğruna İstanbul’a taşınır. Büyük aşktır onlarınki. 

“Çocuğumuz olursa evleniriz” diye düşünürler. Demet Akbağ 39 yaşına geldiğinde tam da yaşı dolayısıyla ‘O defteri artık kapattım’ diye düşündüğü sırada hamile kaldığını öğrenir. Kimseye söylemez; 30 Ağustos Zafer Bey’in doğumgünüdür, o güne saklar bu sürprizi. Zafer Bey mutluluktan havalara uçar. Hemen evlenme planı yapılır. Ve Galatasaray-Milan maçını seyretmeye gittikleri gün, 19 Eylül 1999’da iki şahitle Milano’da evlenirler. 2000’de Ali dünyaya gelir. Demet Akbağ, Ali’li yıllarını hayatının en güzel yılları olarak tanımlar...

Mayıs başında eşi kalp krizi geçiren Demet Akbağ zor günler geçirmişti. Neyse ki bu kötü günler geride kaldı ve bugünlerde Demet Akbağ, Cannes Film Festivali’nin Türk yıldızı olma sevincini yaşıyor."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Demet Akbağ Zafer Çika çocukları Ali Çika kaç yaşında nerede okuyor?
Foto Galeri Demet Akbağ Zafer Çika çocukları Ali Çika kaç yaşında nerede okuyor? Galeriye Gözat