BIST 1.445
DOLAR 8,29
EURO 10,09
ALTIN 488,89
HABER /  GÜNCEL

Davutoğlu'ndan Zarrab iddiasına sert yanıt!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amerika'daki davada itirafçı olan Rıza Zarrab'ın Davutoğlu başbakan olarak görev yaparken kendisinden güvence istediği ve bu güvencenin verilmediği iddialarını yalanladı.

Abone ol

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amerika Birleşik Devletleri'nde görülen Mehmet Hakan Atilla davasında Zarrab'ın Davutoğlu başbakan olarak görev yaparken kendisinden güvence istediği ve bu güvencenin verilmediği iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Davutoğlu'nun basın ofisinden yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

''Temelsiz ve maksatlı bir iddia, bazı siyasilere de dayanarak basın organlarında gündeme getirilmiştir. Sayın Davutoğlu’nu tanıyanlarca asla ciddiye alınmayacak bu hayal ürünü senaryoların art niyetli kişilerce istismar edilmeye devam edilmesi üzerine kamuoyuna açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

'GÜVENCE TALEBİ' İDDİASINA YANIT

Amerika’da bir davada sanık iken tanık olarak ifade veren şahsın herhangi bir güvence talebi Sayın Davutoğlu döneminde Başbakanlığa intikal etmemiş, kendisinden böyle bir talepte bulunulmamıştır.

Ayrıca Sayın Davutoğlu’nun anılan şahısla 17/25 Aralık’tan önce de sonra da, doğrudan ya da dolaylı hiç bir teması, görüşmesi, iletişimi gerçekleşmemiştir.

Türkiye’yi daha önce farklı süreçlerle hedef alanların mevcut davayı da ülkemiz aleyhine kullanmak, milli iradeyi operasyonel amaçlarla tahakküm altına almak niyetlerine karşı uyanık olmak herkesin ortak vazifesidir.

FETÖ'CÜLÜĞÜN BAŞKA BİR TÜRÜ

Sayın Davutoğlu’nun 17/25 Aralık’taki darbe girişimine karşı tavrı da, bu konulardaki ilkesel tutumu da dün nasılsa bugün de öyledir ve aziz milletimizin malumudur. Daha önce hain FETÖ’nün itibar suikastlarının ve kumpaslarının sonuçları ortada iken aynı yöntemlerle siyasi, ekonomik operasyonlar yapılması FETÖ'cülüğün başka bir türüdür ve bu operasyonlara karşı herkesin dikkat etmesi büyük önem arz etmektedir.''

ÖNCEKİ HABERLER
Rus sözcüden ABD istihbaratına ağır suçlama
KPSS 2017/2 tercih sonuçları ÖSYM sorgu ekranı
Çocuklar sağlıkla gülümsüyor
Canikli: Türkiye'nin tüm kapıları Kosova'ya açıktır
Gülen'in avukatından itiraflar Cindoruk detayı
Eski devlet başkanı Saakaşvili rest çekti: Savcı buraya gelsin
CHP'li eski vekile Zarrab şoku! Kılıçdaroğlu ile ilgisi ne?
Dünya ayağa kalkmıştı! HDP'den ABD'ye 'Kudüs' tepkisi
Selami Şahin nereli eşi Didem Şahin kaç yaşında kimdir?
Yunanistan Başbakanı Çipras'tan flaş 'darbeci askerler' çıkışı
Yorumlar 2 yorum