BIST 1.148
DOLAR 8,09
EURO 9,56
ALTIN 494,45
HABER /  POLİTİKA

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ağır mesaj

AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Abone ol

CHP'de yaşanan kurultay günlerini eleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''Kılıçdaroğlu'nun yerinde olmayı istemezdim. Acaba kongreye gittiğinde veya gördüğü her delegede 'bu bana imza verdi de sonra oy vermedi mi' diye bir şüphe taşımaktansa liderlik makamını terk ederim'' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''İlk ahde ve son hesaba bağlı kaldığımız içindir ki herkesin kriz beklediği, herkesin bunalım beklediği dönemde biz sadece Türkiye Cumhuriyeti tarihinde değil, bütün tarihimizde ilk defa bir cumhurbaşkanının onurla bir başka cumhurbaşkanına devir teslim yaptığı o büyük töreni gerçekleştirdik.

Hiçbir makam ve mevki bizim gözümüzde büyük değildir. 'AK Parti acaba bölünür mü?' diye bekleyenler yanıldılar; AK Parti olarak bir siyaset ve ahlak dersi verdik. Herkesin kriz beklediği bir dönemde biz ilk defa bir cumhurbaşkanının bir onurla bir başka cumhurbaşkanına devir teslim yaptığı töreni gerçekleştirdik. Böylesi daha önce olmamıştı. O törende bulunmak benim için büyük bir onurdu. Bizde makamlar ve mevkiler üzerine oturulduğunda kalkılmaması gereken yerler değildir.

'KILIÇDAROĞLU'NUN YERİNDE OLMAK İSTEMEZDİM'

Doğrusu ben Kılıçdaroğlu'nun yerinde olmayı istemezdim. Acaba kongreye gittiğinde veya gördüğü her delegede 'bu bana imza verdi de sonra oy vermedi mi' diye bir şüphe taşımaktansa liderlik makamını terk ederim.

Onların Cumhurbaşkanımıza ve cumhurbaşkanı seçimine yaptıkları saygısızlık aslında vatandaşımıza, seçim sandığına, demokrasiye yapılan bir saygısızlıktır. Bu saygısızlığı yapanlara haddini bildiririz ama o saygısızlık üzerinden hiçbir başka partiliyi, mensubunu ve oy verenini dışlamayız.''

ÖNCEKİ HABERLER
Ermeniler Kozan'ı almak için harekete geçti!
Kıbrıs'ta denizden kurtarılan mülteciler karaya inmiyor
Üç iddiaya külliyen yalanlama
Türkiye'nin işsizlik olmayan tek ilçesi
Numan Kurtulmuş'tan kritik çözüm süreci açıklaması
ÖGG sınav sonuçları 89. açıklanıyor 2020 TC ile sonuç sorgulama
Yorumlar 16 yorum