BIST 2.451
DOLAR 16,35
EURO 17,57
ALTIN 973,18
HABER /  SEÇİM

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye 5. parti cevabı!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kanal 7- Ülke TV ortak yayınında gündeme ilişkin konuştu. Davutoğlu Devlet Bahçeli'nin 5. parti iddiasına cevap verdi.

Abone ol

Başbakan Davutoğlu 'İskele SancakBaşbakan Özel' programında Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet ve Hasan Öztürk'ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Seçim vaatlerini anlatan Davutoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "TBMM'deki 5 parti AK Parti'nin içinden çıkabilir" iddiasını cevapladı. Davutoğlu "Bahçeli'nin bir 5. parti fantazisi çıktı. 5. parti belki MHP içinden çıkar. Bizim başka partilerin iç işleri ile ilgilenecek vaktimiz yok." dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

10 MADDELİK BAYRAM MÜJDESİ

Askerlerimizle ilgili olarak er ve erbaşların maaşlarını 100 TL'ye çıkartıyoruz. Vatani görevi yaparken ihtiyaçlarını kısmen karşılayacağı ek katkıda bulunuyoruz. Askeri öğrencilerimizin de aldığı harçlıkları yükseltiyoruz. Astsubayların emeklilik intibaklarını gerçekleştireceğiz.Uzman erbaşların 2200 olan ek göstergelerini 3000'e çıkartıyoruz. Polislerimizin emniyet hizmet tazminatını yüzde 25 artıracağız. Polislerimiz maaşlarında 240 ile 580 lira arasında artış sağlayacağız. Muhtarlarımızın 950 lira olan maaşlarını 1,300 liraya çıkarttık.65 yaş üzeri yaşlılarımız kimin yanında yaşarsa yaşasın maaşlarını alabilecekler. Gençlerimiz gelir testiyle ilgili tüm borçlarını sileceğiz. Öğrencilerimizin burs ücretlerini 400 TL'ye çıkartıyoruz. Şubat ayında 30 bin yeni öğretmen alımı yapacağız.

YENİ VAATLERİN KAYNAĞI

Vaatlerimizin hiçbiri mali disiplini bozmayacak Vaatlerin toplamına baktığımızda 1,5 milyar TL civarında en fazla 2 milyar TL.

(Vatandaşları en çok mutlu edecek projeniz?) Gençlere 50 bin TL karşılıksız vereceğimiz kaynak gençlerimizi çok heyecanlandıran bir proje. Anneler kısmı zamanlı çalışacak ve 4 saat çalışıp 8 saat ücreti alacak.

7 HAZİRAN SONRASI

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli sabah kalktıklarında düşünecekleri tek şey partilerinin durumu. Ben sabah kalktığımda ise terörle mücadelede ne durumdayız, ekonomi ne durumda, okullar başları eğitim nasıl? Biz 7 Haziran'dan beri bunları düşünüyoruz ve daha sonra seçim kampanyamızı yürütüyoruz. Hem seçimi hem de ülke sorunlarını düşünüyorum. Seçimden sonra ise partimizin kurumsallaşması için daha fazla çalışma yürüteceğiz. 

"BAHÇELİ GOL ATMAK İSTEMEYEN TEKNİK DİREKTÖR GİBİ

(Bahçeli'nin sözleri: Bizim içimizden o kadar AK Parti-MHP koalisyonu kurulmasından yana olanlar var ki şaşırıp kalıyorsunuz) "Aslında bu bir itiraf. Sayın Bahçeli'nin kendi tabanıyla iletişiminin kopuk olduğunun itirafı. Kendi tabanına hitap edip yönlendiremeyen birisi kendisine oy vermeyen geniş halk kitlelerine ulaşabilir mi? Kendi tabanına rağmen hükümet olma cesaretini gösteremediğinin itirafıdır. Bizim tabanımız koalisyon istemiyordu biz tabanımızı ikna etmek zorundaydık. MHP tabanı koalisyon istediği halde Bahçeli hükümet sorumluğunu almaya cesaret edememiştir. MHP tabanı her siyasi taban gibi iktidar olmak istiyor. Sayın Bahçeli, futbol maçı yapıp da gol istemeyen teknik direktör gibi. Bahçeli çantadan bahsediyor, biz o çantada ne var görmedik. En başta"boşuna konuşmayalım" dedi."

5. PARTİ 

Bahçeli'nin bir 5. parti fantazisi çıktı. 5. parti belki MHP içinden çıkar. Bizim başka partilerin iç işleri ile ilgilenecek vaktimiz yok.

Bugün Nusaybin'de bir sandık müşahidimiz, üyemiz şehit edildi. Medeni Konak Beyi şehit ettiler. Daha Bahçeli ve Kılıçdaorğlu'ndan bir telefon almadık. Nerede Demirtaş bir kınama duydunuz mu? AK Parti'ye bir saldırı olsun hepsi sessizliğe bürünür. Bir de kutuplaşmadan bahsediyorlar. 

DAEŞ İSLAMIN ADINI KİRLETİYOR

DAEŞ İslamın adını kirleten kanlı bir terör örgütü. Birilerine hizmet eder şekilde ortaya çıkıyor.  Ülke bir blirsizliğe düştü görüntüsünde oldu harekete geçti. Birileri bu örgütü yönlendiriyor. Suruç saldırısının olduğu zaman da aynı şekilde. Ama duyarlı vatandaşlarımız bu oyuna gelmedi onlara çok teşekkür ediyorum. DHKP-C ile PKK arasında paslaşmalar var. 

PKK niye barajları bombalıyor biliyor musunuz? Eğer orada 200-300 kişi varsa onlardan bazıları PKK'ya militan olacak bunun için.


 

ÖNCEKİ HABERLER
Kiraz Mevsimi'nin Öykü'sü makyajsız yakalandı
Kiraz Mevsimi'nin Öykü'sü makyajsız yakalandı
'Yerli otomobil'i satın alan işadamı konuştu
'Yerli otomobil'i satın alan işadamı konuştu
Ahmet Davutoğlu'ndan Koza İpek yorumu
Ahmet Davutoğlu'ndan Koza İpek yorumu
FED'den beklenen faiz açıklaması!
FED'den beklenen faiz açıklaması!
1 hafta önce açılan Kürtçe okul mühürlendi!
1 hafta önce açılan Kürtçe okul mühürlendi!
Koza İpek'e desteğe giden CHP'li vekil hastanelik oldu!
Koza İpek'e desteğe giden CHP'li vekil hastanelik oldu!
Ziraat Odası Başkan Yardımcısı öldürüldü!
Ziraat Odası Başkan Yardımcısı öldürüldü!
Kuyumcu soyguncusu DHKP/C üyesi çıktı!
Kuyumcu soyguncusu DHKP/C üyesi çıktı!
İzmir'de polise bombalı ve silahlı saldırı!
İzmir'de polise bombalı ve silahlı saldırı!
Marmara'da korkutan deprem!
Marmara'da korkutan deprem!