BIST 10.740
DOLAR 32,85
EURO 35,24
ALTIN 2.494,57
HABER /  GÜNCEL

Davutoğlu'ndan Arınç ve Gökçek zirvesi!

Davutoğlu, Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le ayrı ayrı görüştüğü iddia edildi.

Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçimler öncesinde aralarında büyük gerginlik yaşanan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le ayrı ayrı görüştü. Gökçek ise bu iddiaları kabul etmedi.

Ankara kulisleri dün akşam ilginç bir görüşmeye kitlendi. İddialara göre Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçimler öncesi büyük gerilim yaşayan Bülent Arınç ve Melih Gökçek ile Ak Parti Genel Merkezi'nde ayrı ayrı görüştü.

"BİLMİYORUM ÇAĞIRILDIM GELDİM"

Bu görüşmenin ardından da Davutoğlu'nun Gökçek'i parti genel merkezine davet ettiği iddia edildi. Gökçek, AK parti Genel Merkezi'ne giererken gazetecilerin sorusu üzerine, "Bilmiyorum çağrıldım geldim" demekle yetindi.

"BÖYLE BİR GÖRÜŞME OLMADI"

Gökçek, AK Parti Genel Merkezinden ayrılışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşüp görüşmediğini ilişkin soru üzerine Gökçek, böyle bir görüşmenin olmadığını bildirdi.

Bir gazetecinin "Son dönemde Sayın Başbakan Yardımcısı ile ilgili attığınız tweetler tartışılmaya başlandı, Sayın Arınç'a yönelik attığınız tweetler, dün de bir tweet attınız" şeklindeki sözleri üzerine Gökçek, "Hayır ben Arınç'a yönelik bir tweet atmadım. Onu okurken yanlış okuyorsunuz, iyi okuyun. Ben, Arınç'a yönelik hiçbir şey atmadım. Dün de atmadım dünkü tweetimi okumadınız mı? Twitter'daki bazı bana laf atanlara attım. İyi okuyun, dikkatli okursanız anlarsınız" dedi.