BIST 1.483
DOLAR 7,17
EURO 8,73
ALTIN 415,28
HABER /  AK PARTİ

Davutoğlu Konya mitingine katılacak mı?

Davutoğlu Konya'da Erdoğan'ın düzenleyeceği mitingine katılacak mı? Merak edilen soruya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun yanıt verdi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Davutoğlu'nun anayasa değişikliği teklifinde imzasının olduğunu hatırlatarak, "Oyunu kullanmış, kanaatini belirtmiştir. Bugün akşam da muhtemelen gelecektir." dedi.

Sorgun, Konya'da düzenlenen "Basın Buluşması"nda, anayasa değişikliğinin gerekliliğine işaret ederek, yetkinin ya millette ya da milletin seçtiklerinde olması gerektiğini dile getirdi. Kelebek ömrü gibi hükümetler görüldüğüne dikkati çeken Sorgun, yasama, yürütme, yargının tek patronunun millet olduğunu, bütün maddelerin bunun üzerine dizayn edildiğini ifade etti.

Sorgun, referandum sürecinde sona doğru yaklaşıldığını, anketlerin gün gün yükseldiğini vurgulayarak, "Halk oylamasına yurt dışında katılım yüksek oldu. Bugüne kadar kullanılmış en yüksek oy oranıdır. Bu durum vatandaşlarımızın ilgisini gösteriyor. Yurt dışında en fazla katılım bu referandumda olduysa, yurt içinde de alandan aldığımız heyecan en yüksek katılımın bu referandumda olacağını
gösteriyor." diye konuştu.

ERDOĞAN'IN KONYA BULUŞMASI

Sorgun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın gerçekleştirilecek Konya buluşmasına ilişkin şunları söyledi: "Yarınki miting, halk buluşması. Bu buluşma, çok önemli, tarihi bir an. Bu miting ile Cumhurbaşkanlığı sisteminin mührü vurulmuş olacak. Hemşehrilerimizin mitingi alandan takip etmesini istiyoruz. Herkes tarihi bir ana şahitlik edecek. Bu bir parti mitingi değildir. Bu Cumhurbaşkanlığı mitingi değildir. Burada milletin geleceği seçilecektir. Zaten o yüzden tarihi bir olaydır. Konya'dan en güçlü 'evet'in çıkacağını düşünüyorum. 'Evet' diyene de 'hayır' diyene de saygı duyuyoruz. Türkiye'nin geleceğinin 'evet'te olduğunu biliyor ve inanıyoruz."

Sorgun, bir gazetecinin "Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mitinge katılıp katılmayacağı" sorusuna, "Bizim anayasa değişiklik teklifimiz 316 milletvekilinin imzasıyla verilmiştir. Bunlardan birisi de Ahmet Davutoğlu hocamızdır. Oyunu kullanmış, kanaatini belirtmiştir. Bugün akşam da muhtemelen gelecektir." karşılığını verdi.

ERKEN SEÇİM HAZIRLIĞI YOK

"Erken seçim olup olmayacağı" yönündeki bir soru üzerine ise Sorgun, "Bizim herhangi bir erken seçim hazırlığımız yok. Bu kadar net söylüyorum. Seçimlerin vaktinde yapılması, AK Parti'nin temel prensiplerindendir. Çok çok olağan dışı bir şey olmadığı sürece de seçimler vaktinde yapılmıştır. Böyle bir şey gündemimizde yoktur. Net şekilde ifade ediyorum." dedi.

Programa, İl Başkanı Musa Arat, milletvekilleri, büyükşehir ile merkez ilçe belediye başkanları, merkez ilçe başkanları, yürütme kurulu üyeleri ile çok sayıda gazeteci katıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Ortalık fena karıştı gözaltına alınanlar var
Esnafın kahramanı Türel
İbrahim Erkal son durumu ne öldü haberleri çıktı eşi...
Akdağ'dan Rusya'ya: İnşallah söylememiştir
Yok artık hırsızlar şehitlikten bakın ne çaldı
Diriliş 85. bölüm yeni fragmanı Ertuğrul ne yapacak?
Attığı çığlık iğrençliği ortaya çıkardı
Osman Pamukoğlu referandum rengini açıkladı
Konya'daki FETÖ operasyonuda tutuklama
Gezici'den 'hayır'cıları alt üst edecek referandum anket sonucu
Yorumlar 15 yorum