BIST 1.408
DOLAR 8,07
EURO 9,67
ALTIN 458,29
HABER /  POLİTİKA  /  BBP

BBP lideri Destici'den Kılıçdaroğlu'na rejim yanıtı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kılıçdaroğlu'nun 'rejim değişiyor' iddiasına yanıt verdi.

Abone ol

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Rejim değişiyor' diyor. Senin rejim değişikliğinden anladığın 28 Şubat rejimiyse, başörtüsü zulümlerini bu ülkeye yaşatan zulümse evet bu değişiyor ve ben de bunu destekliyorum. Cumhuriyet tam da cumhurunun egemenliği altında güçlenerek devam edecek." dedi.

Destici, Eskişehir'deki bir otelde bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de 3 gün sonra referandumun yapılacağını anımsatarak, herkesin tercihine saygılı olduklarını kaydetti.

Partisinin referandumda "Evet" tercihinde bulunduğunu hatırlatan Destici, şöyle konuştu:

"Türkiye, 35 senedir darbe anayasasıyla yönetiliyor. Bu süre zarfından Türkiye'yi yönetenler darbe anayasasından ülkeyi kurtaramadılar. İdare sistemimize baktığımızda yine darbe anayasasının ürünü olan bir sistemle yönetiliyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için getirilen 18 maddelik teklifte üniter yapının yüzde 100 muhafaza edildiğini gördük. Türk kimliği ve Türkçenin azami derecede muhafaza edildiğini gördük. Temel haklar ve inanç hürriyetinin tam olarak sağlanması noktasında bu anayasa değişikliği teklifinde mevcudun kat ve kat üstünlüğünü gördük."

Destici, sistem değişikliği ile Türkiye'de bir vesayet kurumunun, milletin iradesinin üzerinde güç gösteri yapamayacağını dile getirerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Rejim değişiyor' diyor. Senin rejim değişikliğinden anladığın 28 Şubat rejimiyse, başörtüsü zulümlerini bu ülkeye yaşatan zulümse evet bu değişiyor ve ben de bunu destekliyorum. Cumhuriyet tam da cumhurunun egemenliği altında güçlenerek devam edecek. Halkımızın 'Rejim ve cumhuriyet elden gidiyor' tantanalarına inanmaması lazım."

ÖNCEKİ HABERLER
Yok artık hırsızlar şehitlikten bakın ne çaldı
Diriliş 85. bölüm yeni fragmanı Ertuğrul ne yapacak?
Osman Pamukoğlu referandum rengini açıkladı
Konya'daki FETÖ operasyonuda tutuklama
Kılıçdaroğlu: Çatlasalar da patlasalar da...
Sınırda yakalandı DEAŞ'lının şoke eden ifadesi
AK Parti ve CHP'den iki ayrı referandum itirafı
Bakan Müezzinoğlu talimat verdi: Artık emekli maaşları...
Hayrettin Karaman'dan bomba referandum fetvası
Gaziosmanpaşa TEM'de feci kaza! 4 araç üzerinden geçti
Yorumlar 4 yorum