BIST 2.529
DOLAR 16,59
EURO 17,57
ALTIN 974,18
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Davutoğlu: Kılıçdaroğlu ve Demirtaş kaybedecek

Başbakan Davutoğlu Van'da partisinin düzenlediği mitingte konuştu. Davutoğlu'nun hedefinde muhalefet parti liderleri vardı.

Abone ol

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Van mitinginde flaş açıklamalarda bulundu.

"Silahlar tümüyle gömülünceye kdar terörle mücadelemizi sürdüreceğiz. Silahlar magmaya gömülene kadar mücadele sürecek." diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Kimseye bu ülkeyi bu sandıkları terk etmeyeceksiniz. Birliğimiz, dirliğimiz kazanacak. Kürtler de Türkler de kazanacak. Milletimiz asla kaybetmeyecek. HDP'li, CHP'li ve MHP'li kardeşlerimiz de kaybetmeyecek. Ama Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş kaybedecek.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Ben burdan haykırıyorum Vanlıyım hem de şanlıyım. Van'a gelip de Van'a aşık olmamak, Vanlı olmamak mümkün mü? Van'da deprem olduğunda Erciş'teydim. Bütün geceyi de Van'da geçirdik. Biz ailecek Vanlıyız, Van'ın her köşesindeyiz. 

"BİZ YATIRIM YAPIYORUZ, BUNLAR YAKIYOR"

Hiç kimse bizi halkımızla buluşmaktan alıkoyamaz. Bu yürekleri ayırmak mümkün  mü, sen Türksün sen Kürtsün diyerek aramıza nifak sokmak mümkün mü? Biz bölmek, parçalamak için değil kardeşliği getirmek için bir aradayız.Biz hükümet olarak Van'ı, Bingöl'ü, Hakkari'yi kalkındıracak yatırımlar yapıyoruz, bunlar gelip yakıyor.

"BAŞLATTIĞIMIZ İŞİ YARIM BIRAKMAYIZ"

Bu toprakların makûs talihini değiştirmek için siyaset yapıyoruz. Biz bu amaçla gece gündüz çalışılırken. Biz hükümet olarak Van, Bingöl ve bütün illerimizi kalkındıracak yatırımlar yapıyoruz onlar gelip ateşe veriyor. En son Selahattin Eyyubi Havalimanına saldırdılar. Hakkârili kardeşim Türkiye'nin bütün imkanlarına kavuşsun diye yaptık. Bilsinler ki biz başladığımız işi yarım bırakmayız.

"KİMSE DAĞA KAÇIRMASIN DİYE ÜNİVERSİTE AÇIYORUZ"

Kimse dağlara gençlerimizi kaçırmasın, iş sahibi olsun diye üniversiteler açıyoruz. Türk-Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir. Başladığımız işi yarım bırakmayacağız, çözüm sürecini ve terörle mücadeleyi yarım bırakmayacağız. Bir saniye de olsa herhangi bir vatandaşımızı dahi sen Türksün, sen Kürtsün diye ayırırsak bu makamlar bize haram olsun.

"BARIŞ DEYİP SAVAŞMAK İÇİN EL OVUŞTURUYORLAR"

Bu memleketi ne terör çetelerine ne de faili meçhullere bir daha bırakmayacağız. Biz çözüm sürecini başarılı bir sonuca bağlamay çalışırken bunlar bize destek değil sadece köstek oldular. Bunlar barış deyip savaşmak için ellerini ovuştururlar. Bu ülkeye barışı sadece AK Parti getirir, ne CHP ne MHP ne de HDP bu ülkeye barışı getiremez.

"HER TÜRLÜ VESAYETLE MÜCADELE ETTİK"

12 yıl boyunca milletimizle el ele eski Türkiye'nin izlerini silme mücadelesini verdik. Biz AK Parti olarak daima adaletin, demokrasinin ve özgürlüklerin savunucusu olduk, her türlü vesayetle mücadele ettik.

"BU SANDIKLARI TERK ETMEYECEĞİZ"

Şimdiden uyarıyorum; herhangi bir şekilde sandık başlarında terör yaparak halkımıza şu veya bu partiye oy vermeleri için baskı yapmaya kalkan kim olursa olsun, en şiddetli şekilde adaletin önüne çıkartılacak. Kimseye bu milleti, bu ülkeyi, bu sandıkları terk etmeyeceğiz. 1 Kasım'da inanıyorum ki sizin inancınızla birlikte Türkiye kazanacak. Birliğimiz, dirliğimiz, kardeşliğimiz kazanacak. Türkler de kazanacak, Kürtler de kazanacak. 78 milyon hep beraber kazanacak.

"BİZ YAŞATMAK İÇİN BURADAYIZ"

Teröre karşı ortak deklarasyondan kaçanlar ya da her şeye hayır diyenler bu milletten bir daha destek göremeyecek. Şubatta ayında 30 bin yeni öğretmen ataması yapacağız. Onlar mayın döşesinler biz bu yollara kardeşlik gülleri döşeyeceğiz, biz yaşatmak için buradayız.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Partili Başkan işyerinde ölü bulundu
AK Partili Başkan işyerinde ölü bulundu
Dağlıca'da operasyon TSK flaş açıklama
Dağlıca'da operasyon TSK flaş açıklama
Borsa 3 ayın zirvesine çıktı
Borsa 3 ayın zirvesine çıktı
Türk Telekom'dan 3 milyarlık hamle
Türk Telekom'dan 3 milyarlık hamle
Hatay'da düşen insansız hava aracının sırrı çözüldü
Hatay'da düşen insansız hava aracının sırrı çözüldü
İlişki Durumu Karışık yeni fragmanı-15. bölüm şok sahne!
İlişki Durumu Karışık yeni fragmanı-15. bölüm şok sahne!
İnanılmaz olay! Öğretmenlerini döverek öldürdüler
İnanılmaz olay! Öğretmenlerini döverek öldürdüler
'Başka yerde bulamadığınız lezzetler Koru İstanbul’da…'
'Başka yerde bulamadığınız lezzetler Koru İstanbul’da…'
Ehliyet sınav sonucu 10 ekim-sorgu sayfası
Ehliyet sınav sonucu 10 ekim-sorgu sayfası
Yılın doktoru seçilmişti PKK yüzünden...
Yılın doktoru seçilmişti PKK yüzünden...