BIST 1.415
DOLAR 9,29
EURO 10,80
ALTIN 527,46
HABER /  GÜNCEL

Davutoğlu Emine Ülker Tarhan'ın istifa mektubunu okudu!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti 23. İstişare Kampı'nda, açılış konuşması yaptı. Davutoğlu, CHP'den istifa eden Emine Ü. Tarhan'ın istifa mektubunu okudu.

Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti 23. İstişare Kampı'ndaki açılış konuşmasında şaşırtıcı bir hamelde bulunarak, CHP'li Tarhan'ın istifa kararını destekledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Afyonkarahisar'da, dün CHP'den istifa eden Emine Ülker Tarhan'ın istifa mektubunu okudu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Sizden talebim bütün bu yürüyüşü emaneti bir başka kardeşime devredene kadar omuz omuza benimle birlikte yürümeniz.. 2 ay içinde 5 ayaklı istişare yürüttük. Bakanlar Kurulu’nda çok az değişiklikle bunu tamamladık. Bakanlar Kurulu’nda her hafta toplanmaya başladık. Bakanlıkları tek tek ziyaret etmeye başladık. Kurumlarımızı ziyaret ettim. Bu hafta içinde Genelkurmay, Hazine ve MİT Müsteşarlığını ziyaret edeceğim. Bakanlıklara ziyaretlerimiz devam edecek. Hepimizden kibirden uzak bir şekilde mahfiyetle hem öğrenmeliyiz, hem bildiklerimizi paylaşmalı ve öğretmeliyiz.

"BİZ ŞÖLENLE KAMP YAPIYORUZ, ANA MUHALEFETTE BİR VEKİL İSTİFA EDİYOR. İSTİFA DİLEKÇESİNİN ALTINA İMZA ATIYORUM"

Biz bu istişareleri yürütürken ana muhalefetin de istişaresi var bugün. Biz şölen içinde gelirken ana muhalefet partisinden bir vekil istifa etti. İstifa açıklamasında ‘halktan kopuk muhalefet anlayışında ısrar edeceği anlaşılan CHP zihniyeti’ diyor. Altına imza atıyorum ben de.  Sorumsuz çağrılar diyor. Doğru. En son Kobani olaylarında nasıl sorumsuz çağrı yapıp ateşe körükle gittiklerini millet biliyor.

Halktan kopuk muhalefet anlayışı. El hak doğru. Programlarına bakın. Halkla ne kadar bütünleşmişler. Hiçbir zaman halk karşısında kibire kapılmayacağız

Biz seçilmişiz, biz iyi eğitilmişiz onlar ise çarıklı diyen o eski zihniyeti yerle bir edeceğiz.

’CHP’de iktidar umudu bulunmayan’’ diyor. El hak o da doğru.  Onlarda iktidar umudu bile yok.  Dünyada da Türkiye’de de önümüzdeki dönemde Türkiye’nin geleceğinin AK Parti ile şekilleneceği konusunda hiçbir tereddüt yok. Bizim siyaset anlayışımızda hiçbir zaman geçicilik yoktur

"EMİNE ÜLKER TARHAN İSTİFA ETTİ, İŞTE SEBEBİ" HABERİ-  TIKLAYINIZ

"HDP NE YAPIYOR?"

CHP böyle de HDP ne yapıyor? Çözüm sürecini sabote etmek için gencecik çocukları sokağa sürdüler. Aralarından bir çokları çıktı, günah çıkardı ‘yanlış yaptık’ diye. Biz de yanlışlarından ders aldılar zannettik. Ama bugün için yine çağrı yaptılar. 1 Kasım için HDP'yi uyardım. Toplantı gösteri hakkı şiddete yönelirse gerekli tedbiri alırız dedim. Kim şiddete yönelişe yönelsin tedbiri alırız. MHP çözüm süreci ile ilgili hükümetimizin koyduğu iradeye sürekli eleştiri getiriyor. Orta Anadolu’da milli birlik nutukları atmak Türkiye’nin milli birliğini menfaat altına almaz. Biz Türkiye’yi kuşatan tek partiyiz. Kim yanlış yaparsa onun karşısında olacağız. İnsanlık onuruna savaş ilan eden herkes bize savaş ilan etmiştir.

"TSK’DA PARALEL YAPILANMAYA İZİN VERİLMEYECEK"

Paralel devlet anlayışını kesinlikle tarihin çöplüğüne atacağız. TSK ve güvenlik birimlerimiz güçlendirilecek. Herkes görevini bilerek görev alanı neyse onu yapacak. Ne silahlı kuvvetler, ne de güvenlik birimlerinin içinde paralel yapılanmalara izin verilmeyecektir

Meşruiyetin temeli millettir. Millet adına güç kullanmak arzusunda olanlar millete gidip destek alacak. Bürokrasi üzerinden siyaset yapılmaya kalkılırsa onlara söyleyeceğimiz tek söz var: Milletten aldığımız emaneti çiğnetmeyiz

O siyasi kadroyu beğenmezseniz istifa edersiniz.

"BU BAŞI KOLAY TESLİM ETMEYİZ"

Halktan yetki almadan başımızı almaya kalkarsanız biz bu başı öyle kolay kolay teslim etmeyiz

 Binlerce insanı dinlemiş olanlar, özel hayata müdahale etmiş olanlar sadece devlete değil, kendilerine gayet iyi niyetle destek evren o masum kitleye de ihanet ettiler. 

"SON MGK"

Bizim dönemimizde hiçbir sivil toplum hareketi engellenmeyecek. Hangi siyasi düşünceye ait olursa olsun derneklerin özgürlükleri korunacak. Ta ki o dernek üzerinden milletin vermediği bir yetkiyi kullanmaya kalkmasınlar. O zaman o çizgi aşılır.

"BUNLAR DA BAŞKA BİR PARALEL YAPILANMA"

Çözüm sürecine saygılıyız dedikten sonra Doğu ve G.Doğu Anadolu’da insanlardan haraç toplamaya kalkanlar, mahkeme kurmaya kalkanlar bunlar da başka bir paralel yapılanmadır. Bunlara da izin verilmeyecek. 

Son Kobani olaylarında hepimizin üzerinde hassasiyetle durduğu temel prensip kamu düzenidir. 
Hukuk devleti içinde özellikle de TBMM çatısı altında siyaset yapan HDP’liler, bu ülkenin hukuk devleti niteliğine zarar verecek her türlü eylemden uzak durmaya davet ediyorum. Molotof silah sayılacak. Bunları zaten paylaşmıştık. 

Her bir bakanlık ziyaretimde bakanlıkların yapısını sonra da spesifik konuları ele aldık.

"İŞVERENİN ÇAYINI BİLE İÇMESİ HARAM"

Bir denetim elemanının denetime gittiği yere işverenin çayını bile içmesi haramdır. Çünkü bana mesaj geldi. Denetim elemanı gidecek ve orada objektif olarak denetimlerini yapacak. 

Devletin alması gereken tedbirler var. Aldık. 6 saat kuralı geldiğinde 6 saati etkin kullanmak için maden işçilerine yerin altında yemek yedirme zorunluluğu getirmek demek değildir. Her türlü adli ve idari soruşturma yapılacak.

"İŞÇİNİN HAKKI İHLAL EDİLİRSE ŞİKAYET İÇİN DOĞRUDAN BİR HAT OLUŞTURULACAK. O İŞYERİ KAPATILACAK"

Bütün işçilerime seslenmek istiyorum. ‘Neden şikayet etmediniz’ dedim Ermenek’e gittiğimde. Şimdi yeni bir uygulama başlatmayı düşünüyoruz iş kazaları ile ilgili. Herhangi bir işyerinde işçinin hakkı ihlal edilmişse doğrudan şikayet edecekleri bir hat oluşturacağız. Anında o işyerini kapatırız.

"JANDARMAYI GEÇTİKTEN SONRA FAZLADAN YOLCU ALIYOR"

Isparta’da devleti kandırıyor, Jandarma’yı geçtikten sonra fazladan yolcu alıyor. Zihniyeti de değiştirmek lazım. Hiç bir yerde size angarya muamelesi yapılamaz. Bildirin ki bu tür teşebbüslere kalkışanlara gereken yapılsın.

ÖNCEKİ HABERLER
Avrupa'daki Türkler arasında 'ithal evlilikler' azalıyor
Avrupa'daki Türkler arasında 'ithal evlilikler' azalıyor
Haftanın Fırsat Ürünleri Şok’ta
Haftanın Fırsat Ürünleri Şok’ta
Bartın'da maden ocağı göçtü 2 Çinli işçi öldü
Bartın'da maden ocağı göçtü 2 Çinli işçi öldü
Çöp evden çıkan banka hesap cüzdanı
Çöp evden çıkan banka hesap cüzdanı
Cumhuriyet tarihinin en yüksek ekim ayı ihracatı
Cumhuriyet tarihinin en yüksek ekim ayı ihracatı
Ermenek maden kurtarma operasyonunda skandal!
Ermenek maden kurtarma operasyonunda skandal!
Bartın'daki göçükte Çinli madenci öldü
Bartın'daki göçükte Çinli madenci öldü
Dinsiz laikler, ahalimizin camisine posta koyuyor!
Dinsiz laikler, ahalimizin camisine posta koyuyor!
MGK sevap kazanacak Gülen öyle diyor
MGK sevap kazanacak Gülen öyle diyor
CHP'de hangi isimler istifa edecek? İşte yanıtı
CHP'de hangi isimler istifa edecek? İşte yanıtı