HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Dahi Türk kalbine yenildi

Müzik otoriteleri tarafından viyolonselin dahi çocuğu olarak kabul edilen Benyamin Sönmez, 28 yaşında kalbine yenildi.

"Bana viyolonsel almasa da, popçusunu benden üstün tutsa da, pasaportuyla vize kuyruklarında beklesem bile ülkemden vazgeçmem"

Bu sözler viyolonselin dahi çocuğu olarak bilinen Benyamin Sönmez'e ait. Geçirdiği ani kalp krizi dolayısıyla belki de hayatının en başarılı döneminde, 28 yaşında yaşamını yitirdi

Müzik otoriteleri tarafından "Viyolonsel dünyasının genç ve karizmatik yeni üyesi", "Gerçek bir müzik ilizyonisti", "çalışında barok zarafetini ve Bizans renklerini barındıran genç Türk" olarak tanımlanan ülkemizin en genç viyolonselcisi Benyamin Sönmez'in zamansız ölümü ülkemizin müzik camiasını yasa boğdu.

BENYAMİN SÖNMEZ İÇİN HACETTEPE'DE TÖREN

Sönmez'in bir süredir yanında ikamet ettiği eşlikçi piyanistinin evinde Çarşamba günü kalp krizinden vefat ettiği bildirildi. Eve gelen doktorun, yaptığı ilk tıbbi muayene sonucunda Sönmez'in kalp krizinden öldüğü sonucuna vardığı açıklandı.

Genç viyolonselcinin, Hacettepe Üniversitesi'nde saat 12:30'da yapılacak törenin ardından naaşı Muğla'nın Fethiye ilçesine defnedileceği bildirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
İşte AK Parti'nin eşsiz para kaynağı
O yıldız Terim'in imzasına kaldı
Pierre Cornu'ya dava açın
İşte Nihat Doğan'ın aradığı kız!
PKK cephaneliğini korucular ortaya çıkardı
2020 Kurban Bayramı hangi ayda başlıyor?
Yorumlar 2 yorum