BIST 5.115
DOLAR 20,96
EURO 22,46
ALTIN 1.313,16
HABER /  GÜNCEL

Daha çok ölüm yağdıracaklar

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu İsrail Parlamentosu Knesset’in Dışişleri ve Savunma komitesiyle gerçekleştirdiği görüşmede ”Gündemimizde...

Abone ol

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu İsrail Parlamentosu Knesset’in Dışişleri ve Savunma komitesiyle gerçekleştirdiği görüşmede ”Gündemimizde ateşkes yok” dedi. Netanyahu ayrıca Gazze’ye düzenledikleri hava saldırısını sayısını da arttıracaklarını ekledi.
Ateşkesin gündemlerinde olmadığını dile getiren Netanyahu, “Hiç kimseyle ateşkes yapılması konusunda görüşmeler gerçekleştirmiyorum. Ateşkes gündemimizde değil” dedi. İsrail’in saldırıları sonrası görüştüğü yabancı liderlerden destek aldığını ve anlayışla karşılandığını vurgulayan Netanyahu, “Fransa Cumhurbaşkanı Hollande bana doğru yolda olduğumu söyledi ve Hamas’ın roket atışını kınayan bildiri yayınladı” dedi.
Görüşmede komite başkanı Ze’ev Elkin’in Gazze’ye karşı elektrik ve su kesimi gibi daha sert önlemler alınması gerektiği yönündeki açıklamaları sonrasında Netanyahu, “Yasal danışmanlar buna izin vermeyecek” dedi. İsrail’in savaş sırasında diğer ülkelerin uyguladığı bu tür davranışlara izin vermeyeceğini kaydeden Netanyahu, “Rusya’nın Çeçenlere yaptığı şeyi yapamayız” dedi. Netanyahu ayrıca Gazze’ye düzenledikleri hava saldırısını sayısını da arttıracaklarını ekledi.
(İHA)