BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Gül Antep'e gidiyor!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gaziantep'te 9 vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gaziantep'te 9 vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili olarak, çocukların da aralarında bulunduğu masum sivilleri hedef alan bu canice eylemi gerçekleştirenleri lanetlediğini belirterek, hayatlarının baharında küçük çocukların katledilmesinin, terörün nasıl bir insanlık suçu olduğunu herkese bir kez daha anlattığını bildirdi. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yarın Gaziantep'e gideceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Gaziantep'te dün akşam saatlerinde meydana gelen patlamada, dördü çocuk olmak üzere 9 vatandaşın hayatını kaybetmesi, çok sayıda vatandaşın da yaralanmasından derin bir üzüntü duyduğunu belirtti.

Hayatını kaybeden vatandaşların ailelerinin acılarını yürekten paylaştığını ifade eden Gül, şunları kaydetti:

''Milletimizin başı sağ olsun. Çocukların da aralarında bulunduğu masum sivilleri hedef alan bu canice eylemi gerçekleştirenleri lanetliyorum. Hayatlarının baharında küçük çocukların katledilmesi, terörün nasıl bir insanlık suçu olduğunu herkese bir kez daha anlatmaktadır. Tüm dünyanın bu hain saldırıları yapanların gerçek yüzünü ve insani değerlerden ne kadar uzak olduklarını görmesini umut ediyorum.

Mübarek bayram günlerinde acımasızca teröre başvuranlar, teröre destek verenler ve terörle arasına mesafe koymayanlar nasıl bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır. Bu eylemi gerçekleştirenleri kınamak, tüm kesimlerin en başta gelen insanlık görevidir. Şunu bir kez daha ifade etmek isterim ki; bu alçakça saldırıyı yapanlar, Türkiye'yi karşılarında tek yürek olarak bulacaklardır. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımı da sağduyulu davranmaya ve sukunet içinde hareket etmeye çağırıyorum. Devletimiz ve milletimiz, her türlü sorunu ve belayı bertaraf edecek güç ve kararlılıktadır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, terör saldırılarında ve bugün Şırnak'taki kazada şehit olan kahraman askerlerimize ve geçici köy korucumuza Allah'tan rahmet diliyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.''

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül'ün yarın Gaziantep'e, oradan da Kırgızistan'a geçeceği bildirildi.