BIST 10.764
DOLAR 32,82
EURO 35,10
ALTIN 2.483,04
HABER /  GÜNCEL

PKK AK Parti'li başkanı kaçırdı!

Terör örgütü PKK, Diyarbakır'da eski AK Parti Sur İlçe Başkanı Hamit Çelikkanat'ı kaçırdı.

Abone ol

Geçen yıla kadar AK Parti'nin Diyarbakır Sur İlçe Başkanlığı'nı yapan ve halen partinin çeşitli organlarında gönüllü olarak çalışan makine mühendisi Hamit Çelikkanat, terör örgütü mensupları tarafından kaçırıldı.

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde ikamet eden akrabalarıyla bayramlaşmaya giden Çelikkanat'ın yolu bir terörist tarafından kesildi. Teröristler, Çelikkanat'ın eşi ve çocuklarını gönderirken kendisini alarak dağlık alana doğru ayrıldı. Ailesinin haber vermesi üzerine araştırma yapan güvenlik güçleri, Çelikkanat'ın bir grup terörist tarafından kaçırıldığını belirledi. Çelikkanat'ın 2011 yılına kadar AK Parti Sur İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde de yapılan AK Parti Sur İlçe Kongresi'nde de divan başkanlığı yaptığı öğrenildi.

ADVAN: PKK'YA GÖRE BDP DIŞINDAKİ HERKES DÜŞMAN

AK Parti'li Çelikkanat'ın kaçırılmasına ilk tepkiyi AK Parti Diyarbakır Başkanı Halit Advan gösterdi. Terör örgütü PKK'ya göre BDP dışındaki herkesin düşman olduğunu anlatan Advan, bu tutumun yanlış olduğunu söyledi.

Özgürlüklerden ve demokrasiden bahseden bir oluşumun insanların hak ve özgürlüklerini kısıtlamasının büyük çelişki olduğunu anlatan Advan, sivillerin derhal bırakılması gerektiğini belirtti. Hamit Çelikkanat'ın AK Parti'ye gönül veren binlerce Diyarbakırlıdan biri olduğunu anlatan Advan, kaçırma olayını kınadığını ve bu çağrıyı demokrasi mücadelesi verenlerin de yapmasını beklediğini ifade etti.