BIST 9.374
DOLAR 31,04
EURO 33,62
ALTIN 2.032,57
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş Sincar açıklaması

TÜMSİAD Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Sincar operasyonuna ilişkin de bu mesajı verdi.

Abone ol

İSTANBUL'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincar'a yapılan hava harekatını hatırlattı ve "Vakti, saatinde ne yapmamız gerektiğini biliriz, bir gece ansızın gelebiliriz" diyerek kara harekatı sinyali verdi.

CHP'nin referandum sonuçlarını Danıştay, AYM, AİHM'e taşımasını da eleştiren Erdoğan, "Şimdi AİHM'de çözüm arıyorlar.Şimdi AİHM’de özüm arayanlara sözüm şudur. Başarıyı yanlış yerde arıyorsunuz. Başarılı mahkeme kapılarında değil, milletin gönlüne girerek elde edebilirsiniz." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Ne demiştim; inlerine gireceğiz demiştim. İnlerine girdik ama bitmedi. İn çok. Aynı şekilde PKK'nın da inlerine giriyoruz. Hatırlarsanız kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz demiştik ve kesiyoruz. Dedik ki; Fetih yakındır, inşallah buna inanarak da yola devam ediyoruz. Fethin yakın olduğuna inananlar bir şeye daha inanırlar: Yardım sadece Allah'tandır.

"ELİMDE BELGELER VAR, TRUMP'IN ÖNÜNE KOYACAĞIM"

DEAŞ ile bizden başka ciddi şekilde mücadele eden yoktur. Kimse bize safsata anlatmasın. Bakın şu anda sınırlarımızın ötesinde 3 bini aşkın DEAŞ'lı etkisiz hale getirildi. Şimdi hedef; Münbiç ve diyoruz ki ABD'nin başını çektiği koalisyonla beraber biz Rakka operasyonunu yaparız ama ABD'li dostlarımıza diyoruz ki yanınıza terör örgütlerini almayın. Böyle bir yanlış saplantı içinde olmayın. Elimizde belgeler var. Dünkü toplantıda da bahsettim. 16'sında Trump ile görüşmemizde de önlerine koyacağım. Bakın durum bu! Gelin koalisyon güçleri elele verelim, Rakka'yı DEAŞ'a mezar ederiz. Bunlar kendilerine kaçacak delik ararlar. Aynı şekilde Musul'da da bu operasyonları sürdürelim. Eğer bunları Irak'ta kendi hallerine bırakırsak sürekli kurban vermeye devam ederiz.

SİNCAR OPERASYONU SÜRECEK!

İşte Sincar, ne oldu? Baktık ki olmuyor, bir operasyon, yaklaşık 220 teröristi orada hallettik. En önemli merkezlerini oralarda vurduk. Niye? Bu milletle oyun oynanmaz. Herkes bunu görecek. Vakti saati geldiğinde ne yapacağımızı biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz. Ne dedik, biz kefenimizle yola çıktık. Türkiye'nin DEAŞ operasyonlarında elde ettiği başarı herkesin maskesini düşürdü. Bölgeyi santraç tahtası, terör örgütlerini de piyon olarak kullanarak kendilerine yeni hareket alanı açmaya çalışıyorlar. Bir kez daha söylüyorum. Terör örgütleriyle mücadele bizim için beka meselesidir. Terör örgütleri roketle saldırı düzenlediğinde hedefte ABD, Rusya değil. Hedefte bizim Mehmed'imiz var vatandaşımız var. Şehit olanlar onlar. Bu örgütlerin yıkmaya çalıştığı devlet bizim devletimizdir. Terör örgütleriyle mücadele bizim için mecburiyettir. Onun için hiç kimse kusura bakmasın. Terör örgütlerine müsamaha göstermeyeceğiz. Ama Batı terörle mücadelede samimiyse taviz veremeyiz. Bugün bizi vuran terör yarında onları vuracaktır. İşte seçimlerde yaşadık. Avrupa'nın birçok ülkesinde bu teröristler bizi bölmek için kullanılmadı mı? Hadi verin bu teröristleri bize vermezler. Onların piyonları bunlar. Dosyaları ile verdiğimiz halde. Gelip bizden utanmadan sıkılmadan ajan teröristi isterler ve bunu Alman rezidansında saklarlar. Tutuklandı, hala onu istiyorlar.

"ÜLKEMİZDE ONLARIN MABETLERİNE BÖYLE BİR ŞEY YAPTIRMAYIZ"

İsviçre'de parlamentonun önünde posterime tabanca dayamışlar, diyor ki: Erdoğan'ı öldürün! Gücün yeterse öldürürsün, yapacağınız bir şey yaparsınız. Vakit saat gelince bu emanetin bir sahibi var, bunu vakti gelince alacaktır.Bunu kimse ne bir lahza ileri ne bir lahza geri alamaz. Oranın yönetimleri polisleri ile bunu izlerken kalkıp da "Ne yapıyorsunuz?" diyen var mı; yok! Bizim oralardaki camilerimize gamalı haçlarla boyaların yapıldığını görüyoruz. Bunları kendilerine söylüyoruz. Türkiye'de onlara ait mabetlere acaba bu tür işaretler konsa isyan ederler değil mi? Biz onlara ait mabetlere bugüne kadar böyle bir olumsuz şey asla yaptırmadık. Ülkemizde böyle bir şey olursa asla yaptırmayız. Niye? Biz asil bir milletiz.

"AİHM'DE ÇÖZÜM ARAYANLARA SÖZÜM ŞUDUR"

Kardeşlerim seçim meydanları er meydanlarıdır. Demokrasi için seçim meydanı, pehlivan için Kırkpınar'dır. Seçim bittikten sonra ortaya çıkan sonucu gölgelemek için gösterilen gayretleri üzüntüyle takip ediyorum. Bizim hukukumuzda nihai kararı YSK verir. Bunlar ne yaptı? YSK kesin kararını da açıklamasına rağmen Danıştay'a müracat ettiler, zaten olumsuz geleceği belli. Yetinmediler, AYM'ye gittiler. AYM zaten daha önceden açıklamasını yapmıştı. Şimdi AİHM'de çözüm arıyorlar.

Şimdi AİHM’de özüm arayanlara sözüm şudur. Başarıyı yanlış yerde arıyorsunuz. Başarılı mahkeme kapılarında değil, milletin gönlüne girerek elde edebilirsiniz. Millet kararını verdi, bu işi bitirdi. 16 Nisan artık geride kaldı. Referandum sonuçlarını tartışmanın kıymeti yoktur.

"O SANDIKLAR SİZE KALSIN"

Bundan sonra bir sonraki seçime hazırlanmak gerekir. Artık heyecanınızı oraya saklayın. AB ülkemize yönelik haksız tutumunda değişiklik yapmazsa bunun için de bir halkoylaması olabilir. Türkiye'yi kapısından içeri sokmayanlar bu halkoylamasından neden rahatsız oluyorlar. Yani gerçekten bunlar bizi çok mu seviyor. Yeni bir şey daha duydum: Avrupa'da halkoylaması için sandık kurdurmazlarmış. O sandıklar size kalsın. Onlarda sizin ayrıca bir yüz karanız olacak.

"KURUCUSU OLDUĞUM PARTİYE TEKRAR ÜYE OLACAĞIM"

Önümüdeki salı günü kurucusu olduğum partiye tekrar üye olacağım. Ardından da 21 Mayıs'ta kongremizde partimizin yeni yönetim şekli belirlenecek. Bir yandan teşkilatlarımız güçlenecek seçimlere hazırlanacağız bir yandan da icraatlarımızla devam edeceğiz. Bu işler on dönüm bostan yan gel yat osman.. Bu anlayışla olmaz. Eğer bir hedefiniz varsa kendinizi sürekli yenileyeceksiniz. Muhalefetin yaptığı gibi sadece başkalarını suçlarsanız böyle olursunuz. Şirazeleri o kadar kaymış ki başarısızlıklarını sebebini doğrudan millete yüklemeye başladılar. Avrupa'daki nazi artıklarıyla buluştular.

İŞADAMLARINA: YASTIK ALTINDAKİ DEĞERLERİ ÇIKARIN

Dünyanın çok önemli bir değişim sürecinden geçtiği şu günlerde zamanı çok iyi kullanmamız gerekiyor. Ciddi bir mesai yapmamız gerekiyor. Hükümetimiz bir yandan yatırımlar yaparken bir yandan yeni yatırımlar için hazırlık yapması şart. Ekonomideki suni dengelerin tekrar yerine oturtulması gerekiyor.

Rahatsız olduğum bir konuda faiz. Bu konuda gerekli adımların atılacağına da inanıyorum. Yatırım ve istihdamla ilgili ciddi teşvikler getirdik. Yatırımcılarımızdan bu teşviklerden yararlanarak cesur adımlar atmalarını bekliyoruz. İşadamlarımıza sesleniyorum; yastığınız altındaki değerleri çıkarın. Sürün bunları sermayenize. Sizin resmi öz sermayeniz dışında da sermayeniz var. Büyüt yatırımı.