BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
HABER /  GÜNCEL

Cübbeli O'nu sahte peygamber ilan etti

Cübbeli Ahmet Hoca’nın geçtiğimiz ay Sultangazi’de sahte peygamber dediği hocanın görüntüleri ortaya çıktı.

Abone ol

EMİN YEŞİL- İNTERNETHABER- Cübbeli Ahmet Hoca’nın geçtiğimiz ay Sultangazi’de katıldığı bir konferansta “Son günlerde bu bölgede bir şahsın kendisini peygamber ilan ettiğini duyuyoruz. Kendini peygamber ilan eden bu sahtekarlara karşı uyanık olun” diyerek, Sultangazilileri uyarmıştı.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın bu açıklamasından sonra İsmailağa Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen www.ihvanlar.net adlı internet sitesi Muhammed Erol’a ait videoları yayınlayarak, sahte peygamberi deşifre etti.Eminhaber.org olarak edindiğimiz bilgilere göre Sultangazi 50. Yıl Mahallesi’nde yaşayan Muhammed Erol’un yaklaşık 1 senedir bu mahallede yaşadığını ve kendine bir cemaat oluşturmaya çalıştığını öğrendik.

Kendisine Muhammed Erol İstanbuli Hoca Efendi adını veren sahte peygamberle ilgili ihvanlar.net internet sitesinde şu ifadelere yer verildi;

“Biz insanların kişiliği ile değil düşünceleri ve fikirleri ile ilgileniriz. Kimsenin şahsına hakaret etmeyiz. Ancak fikirlere reddiye yapmak ve eleştirmek gibi bir özgürlüğümüz de vardır. E Kendini Muhammed Erol İstanbuli olarak tanıtan ve İstanbul Cemaati olarak ünlenmeye çalışan bu zatlar üç beş kişi de olsa çevresinde topladığı insanlara kendince Allah’tan aldığı yeni hükümleri, helal ve haramları belirliyor. Biyografisinde şöyle denmiş: “Muhammed Erol Müderrisoğlu 1968 istanbul doğumlu maneviyattan görevli Allah’u Tealanın yolu için uğraşır. Allah’u tealanın lütfettiği keramet ile şifa dağıtır kaynağı kuranı kerimdir.”

İlminin olmadığı anlaşılan kişi, almış eline kağıt kalemi, şu helaldi artık haram, şu haramdı artık helal gibi delalet dolu tavırlar sergiliyor. Çevrede “sahte peygamber” olarak bilinen şahıs helali haram, haramı da helal saymakla dinden çıkmış oluyor. Çünkü din tamam olmuş, helaller ve haramlar belirlenmiştir. Videoda da izleyeceğiniz üzere şahıs “Allah’ın kesin hükmü” gibi ifadelerle helali haram saymaya cür’et ediyor, sünnetin kaldırıldığını söylüyor. Bu kişi sarık sakal ve cübbeyi de delaletine alet ediyor. Böylelikle İslami kisveyi canlı tutan cemaatlerinde lekelenmesine sebep oluyor. Ayrıca dini hükümleri resmi makamlara havale etmesi “MİT ELEMANI MI?” sorusunu akla getirse de bunun milletimize kurulan bir tuzak olduğu hemen anlaşılıyor!”