HABER /  DÜNYA

Çocukların hayallerini kumarda harcadı 800 bin euro toplanmıştı

Travma geçiren çocukların hayallerini gerçekleştirmek amacı ile kurulan vakıfta tam 800 bin euro toplandı. Ancak vakıf başkanı servet değerindeki parayı kumarda harcadı.

Abone ol

HOLLANDA'nın Rotterdam kentinde travma geçirmiş çocukların hayallerini gerçekleştirmek içn kurulan "Droom Wens Vakfı” yapılan vurgun ile ülkede gündeme geldi.

Hollanda Mali İstihbarat ve Soruşturma Servisi'nin (FIOD) yaptığı incelemeye göre, vakıf başkanı, travma yaşamış çocuklar için bağışlanan 800 bin euroyu kumarhaneler, internet üzerindeki sanal kumar siteleri ile özel işleri için harcadı.

Toplanan bağışların sadece yüzde 10'u ihtiyaç sahibi çocuklar için kullanıldı.Mali müfettişlerin araştırmasına göre, vakıf 2007 yılında kurulmuş. Sadece kağıt üzerinde görünen vakfın yönetimi de, başkanın kız arkadaşı ve yakın akrabalarından oluşuyor. Yönetim kurulu, hiçbir zaman bir araya gelmemiş. Polis, gözaltına alınan zanlının evinde yaptığı aramada muhasebe kayıtları, tanıtım afişleri ve yardım kumbaralarına el koydu. Vakfın internet sitesi, savcılık kararıyla kapatıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Kemal Kılıçdaroğlu Bülent Tezcanı İYİ Parti görüşmelerinden aldı
Güldür Güldür'ün yıldızı Mahir İpek nereli boşanacağı eşi Veda Yurtsever kimdir?
Engelli memur alımı tercihleri ne zaman 2018 EKPSS takvimi
Meral Akşener'in İsmail Kahraman'a 'belam' dediği davada karar çıktı
Erol Bedir'den Galatasaray'a yanıt!
Göğüslerine Ebru Polat'ın baş harfini yazdı! O da kalça dansı yaptı
Yorumlar 1 yorum