BIST 1.454
DOLAR 8,47
EURO 10,26
ALTIN 508,59
HABER /  GÜNCEL

Çocukları sokaktan böyle kurtardılar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi trafik ışıklarında dilencilik yapan çocukları sokaktan alıp demir parmaklıkların arkasına kapattı. Bir kişi olayı cep telefonu kamerasıyla çekti.

Abone ol
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentte dilenen çocukları sokaktan 'kurtarıp' demir parmaklıklı bir binaya kapattı. Bir vatandaş olayı cep telefonu kamerasıyla çekti. 
Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan Belediye olayı yalanlamazken, çocukların kapatıldığı yerin zabıta karakolu olduğunu ve çocukların konduğu binadaki parmaklıkların, "tarihi doğu surlarını korumak amacıyla" yapıldığını duyurdu.

Şanlıurfa’dan yayın yapan Ruha TV’nin ortaya çıkardığı görüntülere göre; çoğunluğu Suriyelilerden oluşan ve trafik ışıklarda dilenen çocuklar, bulundukları yerlerden toplanarak parmaklıklı bir yere kilitlendi. Çocuklar, kapının kilidini kırmak için yoldan geçenlerden taş ve yardım istedi.

201504221144_sanliurfa-2.jpg

UZUN SÜRE AÇ VE SUSUZ KALDILAR

İçeride uzun süre aç ve susuz kalan çocuklar, çevreden geçen vatandaşların uzattığı yiyecek ve içeceklerle karınlarını doyurdu. Bu sırada zabıta ekiplerinin de binanın bahçesinde bekledikleri görüldü.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, görüntüleri inkar etmedi. Belediye'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Söz konusu bina Tarihi Doğu Surları’mızda bulunan ve daha önce Zabıta Daire Başkanlığımız İdari Binası olarak kullanılmaktaydı. Şu anda ise Bölge Zabıta Amirliği olarak kullanılmakta olan bir yerdir. Bahse konu demir korkuluklar proje kapsamında tarihi yapıyı korumaya yönelik olarak Doğu Surları onarım kapsamında yapılmıştır.”

201504221144_urfa_3.jpg 

ÖNCEKİ HABERLER
Ehliyet almak için son gün 29 Mayıs!
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Hava durumu nisan ortasında kar var!
Batan göçmen teknesinin kaptanı 'içki ve esrar içiyordu'
Müdür yardımcısı öğrencisiyle ilişkiye girince...
Doğurup doğurup boğmuş
Oktay Kaynarca aslında bunu demiş
Canan Karatay'dan 'Davutoğlu' iddiası
Kurretülayn Matur kimdir instagramı coştu
Kocamın Ailesi Gülay'ı kim kaçırdı?
Yorumlar 1 yorum