BIST 3.562
DOLAR 18,58
EURO 18,35
ALTIN 1.022,80
HABER /  GÜNCEL

Canan Karatay'dan 'Davutoğlu' iddiası

Prof. Dr. Canan Karatay, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na 'Karatay Prensipleri'nin uygulandığını ileri sürdü.

Abone ol

Prof. Dr. Canan Karatay, "Başbakanımız yakışıklı, şık, genç, dinç, gayet sağlıklı gözüküyor. Karatay Prensipleri uygulanıyor. Her şeyi doğal yiyor, 'Pakete girmiş hiçbir şeyi yemiyorum' diyor. Doktoru da 'Marketten de hiçbir şey almıyor' diyor. Ben bunu söylüyorum, ben yanlış bir şey söylemiyorum" dedi.

"YASAK EKRANA GELEBİLİR. YALNIZ BEN SUSMAM"

Sağlık Bakanlığı'nın televizyon ekranına çıkacak olan uzman hekim ve doktorlara getirilecek sertifika zorunluluğunun ardından gözler Canan Karatay'a çevrildi. Ekrana çıkıp çıkmayacağı merak konusu olan Karatay'a, bir gazetecinin 'Konuşma yasağı gelirse ne olacak' şeklindeki sorusu gelince, Karatay, "Konuşma yasağı getirilirse bana hiçbir şey olmayacak; sizlere bir şeyler olacak. Ben konuşmaya devam ederim" cevabını verdi.

"Yasak ekrana gelebilir. Yalnız ben susmam" diyen Canan Karatay, "Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi dernek beni durduracakmış şaşarım" şeklindeki esprili sözleri katılımcıları güldürdü.

"BEN BİR PROFESÖRÜM, PROFESÖRÜ KİMSE SUSTURAMAZ"

Profesörü kimsenin susturamayacağını belirten Karatay, "Ben bir profesörüm, profesörü hiç kimse susturamaz. Profesör olabilmek için birçok imtihanlardan geçmişim, ama çıkıp da şu okulda konuşamazsın diyemezler. Ben okullara çok gidiyorum ve öğrencilere o kadar çok faydalı oluyor ki hedefim o benim. Yani halk sağlığı için konuşuyorum" dedi.

canan-karatay.jpg

KİTABINI TANITTI

Prof. Dr. Canan Karatay, yeni kaleme aldığı "Anne Adayları ve Hamileler İçin Karatay Diyeti" adlı kitabını tanıtmak amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Tanıtımın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Karatay, Sağlık Bakanlığı'nın özellikle diyetisyenlere getireceği yayın iznini içeren sertifika programını değerlendirdi.

"TABİİ Kİ KARAR ALIRLARSA UYGULANIR"

Karatay, Sağlık Bakanlığı'nın televizyon ekranına çıkacak olan uzman hekim ve doktorlara getirilecek olan sertifika zorunluluğuna ilişkin "Sağlık bakanlığı ne istiyorsa tabi ki yapabilir. Ben ona karışmıyorum. Bekleyip göreceğiz. Tabi ki karar alırlarsa uygulanabilir. Benim onların düşüncesine saygım var. Ama şeker yüklemesinde hamile olmasa dahi insanlar bayılıyor. Ben annelerin ve çocukların bayılmasına karşıyım. Özellikle gebelerin bayılmasına karşıyım. Çünkü çok büyük zararları oluyor. Şeker hastalığı yani gebelik şekeri dediğimiz gebelik şekeri ciddi bir rahatsızlık, ciddi bir hastalıktır. Onun için önlem almamız lazım diye düşünüyorum. Ayrıca gebelik şekerinin tanısının konulabilmesi için çok daha kolay yollar varken niçin o yapılıyor diye ona itiraz ediyorum. Tabi bakanlığın kendi tutumudur" dedi.

"BAKANLIĞIN ÇIKARACAĞI KURAL VARSA BEKLEYİP GÖRECEĞİZ"

Karatay, "Fakat mesela; annenin ileri derece de kilo almasını önlemek yeterlidir. Bu başka ülkelerde de uygulanıyor. Annenin rutin olarak günlük açlık ve tokluk seviyesinin takibi yapılması gerekiyor. Şeker yüklemesinin ayrıca tam kesin teşhisinin olmadığı da söyleniyor. Bakanlıkta bunu söylüyor. Kesin bunun teşhisi yoktur diye halbuki şeker hastası olmadan da annelere şeker teşhisi konulabiliyor bu testle. Ve yapılan araştırmalarda bunu gösterdi ki şeker hastası olmayan annelere sen şeker hastasısın denilerek onları strese sokuyorlar. Onun için buda tartışmalı bir hale geldi. Bakanlığın çıkaracağı bir kural varsa bekleyip göreceğiz. Karar ne ise ona uyarız" şeklinde konuştu

ÖNCEKİ HABERLER
Kurretülayn Matur kimdir instagramı coştu
Kurretülayn Matur kimdir instagramı coştu
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Keith Haring X Pandora Koleksiyonunu Keşfet
Kocamın Ailesi Gülay'ı kim kaçırdı?
Kocamın Ailesi Gülay'ı kim kaçırdı?
Türkiye'den Mısır'a sert tepki!
Türkiye'den Mısır'a sert tepki!
Şampiyonlar Ligi'nde son yarı finalistler belli oluyor
Şampiyonlar Ligi'nde son yarı finalistler belli oluyor
Nazmi Ardıç'tan zehir zemberek mesaj
Nazmi Ardıç'tan zehir zemberek mesaj
Cannes jürisine Coen Kardeşler başkanlık edecek
Cannes jürisine Coen Kardeşler başkanlık edecek
Youtube artık o cihazlarda çalışmayacak
Youtube artık o cihazlarda çalışmayacak
Bilgisayarı komutları yerine getirmeyince...
Bilgisayarı komutları yerine getirmeyince...
Tesco 9,5 milyar dolar zarar açıkladı
Tesco 9,5 milyar dolar zarar açıkladı