HABER /  DÜNYA

Ciwan Haco'dan Barış Pınarı Harekatı için skandal sözler

Kürt müzisyen Ciwan Haco, Suriye'nin kuzeyindeki askeri harekatla ilgili hadsiz sözler sarfetti. Askeri harekatla ilgili dünyaca ünlü sanatçılara çağrı yapan Haco operasyon için 'soykırım' ifadesini kullandı.

Dünyaca ünlü Kürt sanatçı Ciwan Haco, Suriye’nin kuzeyindeki askeri harekatla ilgili dünyaca ünlü sanatçılara çağrı yaparken Türkiye’yi ağır bir dille suçladı.

Suriye doğumlu olan ve İsveç’te yaşayan Ciwan Haco, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunurken, “Birlikte milyonlarca hayatı kurtarabiliriz. Bu soykırımın devam etmesine izin vermeyin” ifadelerini kullandı.

Dünyaca ünlü sanatçılara çağrı yaptı

Ciwan Haco’nun çağrı yaptığı bazı sanatçılar şunlar: Eric Clapton, Roger Waters, Metallica, Ozzy Osbourne, Korn, Sting, Mick Jagger, Slash, Led Zeppelin, Iron Maiden, Dave Mustaine, Fayrouz, Santana Carlos, Red Hot Chili Peppers, Rihanna, Robert De Niro, Bruno Mars, Pink, Katy Perry, Neil Young, Scorpions, Stevie Wonder, Nick Cave, Radiohead, Bob Dylan, Marilyn Manson.

Hülya Avşar’la düet yapmışlardı

Türkiye’ye ilk olarak 2003 yılında gelerek Batman’da konser veren Ciwan Haco, 2012 yılında ise albüm tanıtımı için bir kez daha Türkiye’ye gelmiş Hülya Avşar’la düet yapmıştı. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
28 Ekim 2019 yarım gün tatil mi liselere okul var mı?
Beşiktaş'ta Uğur Gökhan Sarı istifa etti
Başakşehir-Wolfsberger maçını Irfan Peljto yönetecek
Beşiktaş - Braga maçına İspanyol hakem
29 Ekim tatili 4 gün tatil mi oldu Resmi Gazete kararı yeni
Hızlı tren bilet zammı 2020 yeni YHT bilet fiyat listesi
Yorumlar 2 yorum