BIST 4.856
DOLAR 18,65
EURO 19,71
ALTIN 1.075,72
HABER /  SAĞLIK

Cinsel detoks nedir nasıl yapılır?

Cinsel hayatınızda yeni bir sayfa açmak istiyorsanız önce biraz cinsel detoks yapın deriz. Cinsel detoks nasıl yapılır sorusuna ise elmaelma.com'un sizin için hazırladığı haberin detayında bulabilirsiniz.

Abone ol

Kişinin olumsuz düşünceleri, kafasında kurduğu olumsuz düşünceler doğrudan yaşamı ve cinsel yaşamını doğrudan etkilemektedir. Bu durumda olumsuz düşüncelerden uzaklaşmak gerekmektedir. Bu düşüncelerden uzaklaşmanın yolu da cinsel detokstan geçiyor. Peki cinsel detoks nasıl yapılır diyenler için işte elmaelma.com'un önerdikleri...

Cinsel detoks için yapılması gereken...

- Yaşamınızda size olumsuz düşüncelerin oluşmasını sağlayacak ortamlardan uzaklaştırın. Özellikle cinsellik esnasında sizi olumsuz düşüncelere kendinizi kapatın.

- Kendinize olumlu ve huzurlu ortamlar oluşturun, bunun için size iyi gelebilecek kitaplar, ve cinsel içerikli videolar izleyebilirsiniz. Sizi rahatlatabilecek hayaller kurun, ümitsizlik, korku gibi olumsuzluklardan uzak durun. 

- Partnerinizle aranızdaki diyalog samimi ve açık olmasını sağlayın. Birbirinizden sakladığınız durumlar sizi huzursuz olmanıza neden olabilir.

- Öfke sorunu yaşıyorsanız bu durumu atlatabilmek için çözüm yolları oluşturun ve öfkenizi kontrol altına almaya çalışın.

- Uyku her şeyin temelinde yatmaktadır. İş yaşamınızda ve gerek cinsel yaşamınızda uykunuzu düzenli haline getirin ve vücudunuzun ihtiyacı olan dinlenmeyi sağlamalısınız.

- Cinsel hayatınızı sürekli hale getirmeye özen göstermelisiniz. 

- Gerek cinsel yaşamınızda gerek partnerinizle paralel olan sağlıklı bir ilişki için uzman terapistlere başvurabilirsiniz. Bu durumda zaman zaman yaşamınızda uzman terapistten yardım almaktan çekinmeyin.

KAYNAK: elmaelma.com