BIST 10.471
DOLAR 32,59
EURO 35,00
ALTIN 2.441,39
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Çinli OPPO resmi olarak Türkiye pazarında!

Xiaomi ve Honor'un ardından Çinli cep telefonu üreticisi OPPO da Türkiye pazarına resmi olarak girdi.

Abone ol

Akıllı telefon markası OPPO, Türkiye’deki teknoloji severlerle buluşmaya hazırlanıyor. ABD merkezli araştırma şirketi IDC (International Data Corporation) tarafından 2017 yılında dünyanın en büyük dördüncü telefon markası olarak gösterilen ve 35 ülkede operasyonu bulunan OPPO, Türkiye’deki faaliyetlerine resmi olarak başladı. İstanbul Ataşehir’de OPPO Türkiye ofisini açan marka, akıllı telefon modelleriyle sektöre yön vermeye hazırlanıyor.

Akıllı telefon teknolojilerine global çapta öncülük yapan OPPO’nun Türkiye Genel Müdürü ise Weijian Zhou oldu. Önde gelen teknoloji markalarında daha önce yaptığı yöneticilik ve üst düzey yöneticilik deneyimleriyle bilinen Weijian Zhou, OPPO’nun Türkiye pazarındaki büyümesine liderlik edecek.

2004 yılında kurulan Çin merkezli OPPO’nun; tasarım, donanım ve performans açısından üstün özellikler taşıyan akıllı telefon modelleri çok yakında Türkiye'deki teknoloji severlerin beğenisine sunulacak.

Xiaomi ve Honor da geldi: Geçtiğimiz aylarda Çinli üretici Xiaomi ve Huawei'nin alt markası Honor da Türkiye'de faaliyetlerine başlamıştı.