BIST 1.198
DOLAR 7,96
EURO 9,39
ALTIN 487,51
HABER /  DÜNYA

Çin ile savaşmaya hazır olun

El Kaide'nin önde gelen isimlerinden Ebu Yahya El Libi, Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Uygur Türklerine seslendi.

Abone ol

El Kaide'nin önemli isimlerinden Ebu Yahya El Libi Uygur Türklerine "Çin ile savaşmaya hazır olun" çağrısında bulundu.

Kökten dinci bir internet sitesinde yayımladığı görüntülü mesajda Çin'e, 20 yıl önce dağılan Sovyetler Birliği ile aynı akıbeti paylaşacağı uyarısında bulunan Libi, "Tanrıtanımazlık devleti yıkılışına doğru yol alıyor. Rusya'nın (Sovyetler Birliği) başına gelenler onların da başına gelecek" diye konuştu.

Çin'i Uygur Türklerine karşı katliam yapmak ve Uygurların kimliklerini yok etmeye çalışmakla suçlayan Libi, "Adaletsizliği ve zulmü ortadan kaldırmanın, Uygurların gerçek anlamda dinlerine dönmeleri, Allah yolunda cihada hazırlanmaları ve silahlarını (Çinli) işgalciler karşısında kuşanmalarından başka yolu yoktur" dedi.

Çin'i, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Müslümanlara zulmetmek ve bir yandan Uygurların servetini yağmalamaya, kültürlerinin ve dinlerinin içini boşaltmaya çalışırken, bir yandan da başka etnik unsurları onların topraklarına getirerek Uygurları asimile etmek için "şeytani yollara" başvurmakla da suçlayan Libi, "Doğu Türkistan'da yaralanmış ve zulme uğramış kardeşlerine arka çıkmak ve onlara her şeyleriyle destek olmak bugün Müslümanların görevidir" diye konuştu.

Tüm dünyadaki Müslümanların Çin'deki Uygur Türklerinin durumu hakkında bilinçli olması gerektiğini söyleyen Libi, "Birbiri ardına gelen Çin hükümetleri, Türkistan'ın yaralı insanlarıyla Müslüman milleti arasındaki bağı koparmak için çok çalışmışlardır. Bu hükümetler, Uygur Türklerinin ölümü ve yok olması, böylece sayılarının azalması ve İslami kimliklerinin yok olması amacıyla politikalar uygulamışlardır" görüşünü savundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Kadınların korkulu rüyası selülit
Erkek çocuklara tecavüz çetesi!
Şenay Akay azarladı: Çek elini ordan!
9 ayda kaç kişi kayboldu bir bilseniz!
Ünlü bilardocuya Meclis vetosu
Konya'da filyasyon ekibine saldırı! Gözaltına alındı
Yorumlar 6 yorum