BIST 11.065
DOLAR 32,99
EURO 35,97
ALTIN 2.570,46
HABER /  GÜNCEL

Cildiniz bahara hazır mı?

Kışın sonuna geldik. Peki cildiniz baharla beraber çiçek açabilecek mi? Küçük dokunuşlarla bunu gerçek kılabilirsiniz.

Abone ol

Ekmek, bugüne kadar sadece besin maddesi olarak bilinse de aslında cilt için yararları oldukça fazla. İsviçreli dermatologlar, geliştirdikleri yöntemle ekmek mayasının (CM Glukan) cilde yararlarını ortaya çıkardı.

Renksiz ve kokusuz kozmetik ürünü bileşiminde kullanılan ekmek mayası, cilt sorunlarını çözümü için umut oldu.

Uzmanlar, sağlıklı beslenmenin mutlaka ekmek içermesini her fırsatta dile getiriyor. İsviçreli dermotologlar, sağlıklı beslenme için bu kadar önemli olan ekmek mayasında bulunan CM Glukan maddesini, Skincode ürünlerinde kullandı. Tıpta uzun süredir kullanılan bu madde, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, vücuttaki yaraların iyileştirilmesinde de çok iyi sonuçlar veriyor.

Güneş ışınları, hava kirliliği ve daha birçok yan etken cildimizde istenmeyen sorunlar yaşanmasına yol açıyor. Ekmek mayası da bu etkenlerle mücadelede önemli bir faktör haline geldi. Bu doğal yöntem şunları sağlıyor:

- Zamanla oluşan ve güneşten kaynaklanan yağlanmaya karşı koruma sağlıyor,
- Hücre yenilenme hızını artırıyor,
- Cildi, zararlı güneş ışınlarının (UVA) yol açtığı oksitlenmeye karşı koruyor,
- Cildin esnekliğini ve sıkılığını önemli ölçüde artırıyor,
- Antioksidan özelliği sayesinde yaşlanma etkilerini geciktiriyor".
Dünyada pekçok üründe raf ömürünü uzatmak için kullanılan koruyucu kimyasallar ekmek mayasının kullanıldığı ürünlerde yer almıyor. Boya, parfüm ve koruyucu madde içermediği için de herhangi bir alerjiye yol açmıyor.