BIST 5.115
DOLAR 20,96
EURO 22,46
ALTIN 1.313,16
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP'den "kontrollü darbe" açıklaması!

CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme bomba gibi düşen ve hükümetin tepkisine neden olan 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili "kontrollü darbe" nitelemesine CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay açıklık getirdi.

Abone ol

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili "kontrollü darbe" nitelemesine tepkiler sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'ndan delillerini açıklamasını isterken, Başbakan Yıldırım ise iddiaları ispata çağırdı.

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın konuğu olan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine açıklık getirdi. Bu konunun özel bir basın toplantısıyla gündeme getirilmesini düşündüklerini söyleyen Altaylı, böyle düşünülmesine yol açan pek çok olay olduğunu ileri sürdü.

Altay’ın sözleri şöyle:

"Darbeyi sayın Cumhurbaşkanı akşam üstü 16.30’da mı öğrendi daha önce mi öğrendi? MİT Müsteşarı saat 18.30’da Karargah’tan ayrılıyor ve Cumhurbaşkanı ve Başbakan hazırlıksız yakalanıyorsa insanların aklına kuşku düşer. Bu iş için tiyatro, kurgu diyen var. Devleti yönetenlerin topluma karşı şeffaf olması lazım. MİT Müsteşarı, Karargah’tan 18.35’te çıktı, akşam darbe başladı. Bunu nasıl izah edeceğiz? Sayın genel başkanımız kamu vicdanına tercüman olmuştur. Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda Gölbaşı’nda mezuniyet töreninde ilk defa bu kadar üst düzey katılım oluyor. Tören bitiyor, MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı bahçede saatlerce ne yaptılar? Bunların bilinmesi lazım. Bu işler toplumdan gizlenerek olmaz."