HABER /  CHP

CHP'de önce Rahmi Turan, şimdi de vali krizi çıktı

Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın 'Beştepe'ye giden CHP'li' iddiası sonrası parti içi tartışmalar yaşayan CHP'de şimdi de vali krizi patlak verdi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte bir programa katılması İlhan Cihaner tarafından sert sözlerle eleştirildi.

Çengelköy’de 14 yıldır her ayın ikinci salı günü bir restoranda toplanan İstanbul Platformu’nun bu ayki konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Platforma Başkanlık yapan eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu’nun yanı sıra eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski MHP milletvekilleri Ahmet Çakar, Bozkurt Yaşar Öztürk gibi isimlerin katıldığı toplantıda Kılıçdaroğlu’na İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu eşlik etti.

Cihaner'den tepki geldi

Görüşmede Hüseyin Avni Mutlu'nun yer almasına CHP Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından görüşmenin haberini paylaşan Cihaner, tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: "Hüseyin Avni Mutlu, kumpas davaları, Hırant Dink cinayeti ve Gezi/Haziran Direnişi zamanının İstanbul valisidir. Berkin Elvan'ın katlinin ve yüzlerce yaralanmanın idari sorumlusudur. Ayrıca Fetullahçı yapılanmaya "bilerek isteyerek yardımcı olmak" suçundan mahkum olmuş birisidir!"

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
ABD Başkanı Donald Trump'dan Greta Thunberg'in Yılın Kişisi seçilmesine tepki
Rusya'dan ABD'nin Türkiye'ye yaptırım tehdidine tepki
Bakanlık'tan 'kart bilgileri çalındı' iddialarına açıklama
İBB Meclisinde kişisel verilerin istenmesi tartışıldı
Fransa'da Macron karşıtları yeniden sokaklarda
Deprem duası var mı deprem anında okunacak dua neler?
Yorumlar 23 yorum