BIST 7.979
DOLAR 28,93
EURO 31,25
ALTIN 1.884,00
HABER /  POLİTİKA

CHPde gece yarısı operasyonu

CHP kurultay sürecine girdi. Yönetim gece yarısı acilen toplandı. Ne kararlar aldı?

Abone ol Ankara İl Başkanlığı’nda yapılan gece yarısı operasyonu ile Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım “Verilen görevleri yerine getirmeme” suçundan Disiplin Kurulu’na sevk edildi

Ankara Çankaya bölgesinde önceki gün, CHP’nin mahalle delegeleri seçimi gerçekleştirildi. İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım’ın Başkanlığı’ndaki seçimlerde pek çok bölgenin il delegesi tespit edildi. Ancak saatler 23.00’ü gösterdiğinde CHP Ankara İl Başkanlığı’nda, il yönetim kurulu acilen toplantıya çağrıldı. Toplantının ana gündemi ilçe Başkanı Mustafa Yıldırım’ın disiplin kuruluna sevk edilmesiydi. Gece geç saatlere kadar süren toplantının ardından Yıldırım, İl Başkanı Yaşar Çatak ve arkadaşlarının oyu ile “Verilen görevleri yerine getirmemek” suçundan tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na verildi. Parti kulislerinde Yıldırım’ın Genel Sekreter Önder Sav ile ters düştüğü için disipline verildiği iddia edildi.

ONURUMLA OYNADILAR

Yıldırım, olayı doğrularken Genel Sekreter Sav ve Ankara İl Başkanı Yaşar Çatak’ı suçladı. Verilen her emri yerine getirdiğini belirten Yıldırım şunları söyledi:

Disiplin suçu işleyecek hiçbir şey yapmadım. 5 yıldır sayın genel sekreterimle siyaset yapıyorum. Onun çok zor dönemlerinde yanında yer aldım. Kongre süreci başlayınca ben hakkaniyet ilkesi doğrultusunda görev yapacağımı belirttim. Bana kendileri bazı isimler verdiler ve bunlara dosya vererek mahalle delegeleri seçimlerini yaptırtmamı istediler. Ben tabanla siyaset yapıyorum. Partimizin emekçi üyeleri var. Delegelik kimin hakkı ise öyle olsun istiyorum. Ama bu verdikleri isimler sandıkları kurmadan evlerde listeleri yapıyorlar. Ben bu tekliflerini kabul etmedim ve elimden geldiği kadar seçimleri yaptırttım. Bunun üzerine gece yarısı operasyonu ile sayın genel sekreterimizin talimatı ile beni Disiplin Kurulu’na verdiler. Bu durum benim açımdan onur kırıcı oldu. Hakkımı arayacağım. Sonuna kadar Baykalcıyım. Benim tek güvencem Sayın Genel Başkanım Deniz Baykal’dır.”

BURCU SAV DA VARDI

CHP kulislerinde önceki günkü seçimler sırasında Genel Sekreter Önder Sav’ın kızı Burcu Sav’ın da bir kadın partilinin evinde bulunduğu ve olayların bu evde de yaşandığı öğrenildi. İddialara göre seçimler nedeniyle eve baskın düzenleyen Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım, evde Sav’ın kızı ile karşılaştı. Çıkan tartışma sonucu Sav’ın kızı evden kaçırılırken olay Genel Sekreter’e iletildi. Bunun üzerine Sav bir gece yarısı operasyonu ile Yıldırım’ı Disiplin Kurulu’na sevk ettirdi.

Kaynak: Vatan