HABER /  SEÇİM

CHP Erzurum adayı oy isterken şoke oldu!

CHP Erzurum 1. sıra adayı Gonca Aytaş, oy istediği bir kadından 'Senin gibi gelin istiyorum' teklifini duyunca şoke oldu...

Abone ol

CHP’nin Erzurum birinci sıra milletvekili adayı avukat Gonca Aytaş, 10 Mayıs yani dün anneler Günü kapsamında kadınlara gül ve broşür dağıttığı esnada, bir kadın seçmenden aldığı teklif sonrası şaşkına döndü.

"OĞLUNUZA DEĞİL, OYUNUZA TALİBİM..."

Seçim çalışmaları sırasında, gül ve broşür verdiği bir kadından aldığı teklifle şoke olan Aytaş, kadına Anneler gününüz kutlu olsun. Oyunuzu istiyorum" demesiyle, kadından "Sağ ol yavrum teşekkür ederim. Oğluma kız arıyorum. Ben de senin gibi bir gelin istiyorum" dcevabı aldı.

Kendisine talip olan kadına teşekkür eden Gonca Aytaş, "Oğlunuza değil, oyunuza talibim" diye karşılık verdi.

chp-erzurum-oy-istedi-gelin.jpg

YAŞLI KADINA TEŞEKKÜR ETTİ

Erzurum’daki İlk kadın milletvekili adaylarından biri olan İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu 32 yaşındaki Aytaş, yaşadığı olayı "Anneler Günü’nü kutlamak için halkımıza 1000’den fazla gül dağıttık. Genç bir siyasetçi olarak, genç kalkınma modelimiz var. Halkımıza projelerimiz var. Genç kalkınma modelimizin en önemli projesi olan da kadın kooperatiflerinde hanelere, para kazandırma isteğimizi ve heyecanımızı anlattık. CHP Erzurum’da en son benim doğduğum 1983 yılında bir vekil çıkarmış. Bu kadar hasret yeter. Halk heyecanımıza, siyasetteki dürüstlüğümüze inanıyor. Ulaşabildiğimiz herkesten oy alabileceğimize inanıyorum. CHP ilk kez çok farklı. Seçim çalışmaları sırasında ilginç olaylarla karşılaşıyorum. Bunlardan biri de gül uzattığım bir teyzeye, ’annecim anneler günün kutlu olsun, oyunu da istiyorum’ dedim. O da, ’Sağ ol yavrum teşekkür ederim. Oğluma kız arıyorum. Ben de senin gibi bir gelin istiyorum’ dedi. Teyzeye ilgisinden dolayı teşekkür ederek, ’oğlunuza değil, oyunuza talibim’ dedim." diye anlattı.

ÖNCEKİ HABERLER
Patatesin kilosunu kim 5 lira yaptı?
Arınç'tan son dakika Kenan Evren açıklaması
DERGİ - Hangi ressam hangi renkle anılıyor?
Aşiretler neden HDP'ye geçiyor işte yanıtı
AK Partili Aktay'dan 'Kürt demek ayıp' çıkışı
12. sınıf konuları MEB yayınladı YKS konuları neler?
Yorumlar 4 yorum