BIST 8.039
DOLAR 27,14
EURO 28,93
ALTIN 1.680,29
HABER /  GÜNCEL

Cezaevinde ankesörlü telefonla dolandırdı buna pes denir!

SİNOP'ta dolandırıcılık suçundan hükümlü olan 47 yaşındaki M.V. cezaevinin ankesörlü telefonuyla Tokat'ta hayvancılıkla uğraşan 50 yaşındaki D.K.'ya (50) kendini doktor olarak tanıttı keçi isteyerek dolandırdı.

Abone ol

SİNOP'ta dolandırıcılık suçundan hükümlü olan M.V Sinop Durağan Açık Cezaevi'nin ankesörlü telefonuyla Tokat'ın Erbaa ilçesi Karayaka beldesinde hayvancılıkla uğraşan D.K'yı (50) aradı.

Kendisini Erbaa'da görev yapan bir doktor olarak tanıtan hükümlü, parasını sonra vermek şartıyla 4 keçi istedi. Ertesi gün tekrar arayan M.V. 5 keçi daha istedi. D.K. toplam 9 keçiyi şüphelinin yönlendirdiği kişilere teslim etti.

DOLANDIRILDIĞINI GEÇ OLMADAN ANLADI
Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan D.K. durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Jandarma şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatırken dün D.K.'yı tekrar arayan M.V., 6 keçi daha istedi. Jandarma ile temasa geçen D.K. yönlendirilen kişilere keçileri teslim etti.

Jandarmanın takibiyle Evyaba Mahallesi'nde keçileri ahıra indirdiği esnada G.E.(33), yakalandı. Onun ifadeleri doğrultusunda Ö.İ (31), H.G.(29) de gözaltına alındı. D.K.'nın daha önce verdiği keçilerden 5’i Niksar ilçe merkezinde, 4'ü ise Erbaa’ya bağlı Akça köyünde bulunarak sahibine teslim edildi. Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

İŞLEMLERİ CEZAEVİNDE YAPILDI
Cezaevinden ankesörlü telefonla arayarak keçileri isteyen M.V.'nin işlemlerinin ise hükümlü bulunduğu Sinop'ta yapıldığı belirtildi.