HABER /  GÜNCEL

Cemaate vurulmuş en büyük darbe!

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Financial Times ve Times, cemaat operasyonuyla ilgili 'cemaate vurulmuş en büyük darbe' yorumu yaptılar.

Cemaat operasyonu İngiliz medyasının da ana gündem maddesi.

Financial Times gazetesi bugünkü baskında Türkiye'de 'casusluk' iddialarıyla polislere yönelik gerçekleştirilen operasyona ve aralarında üst düzey yetkililerin de bulunduğu 60'tan fazla polisin gözaltına alınmasına da yer verdi.

Yazıda, gözaltılar için "Erdoğan ve Fethullah Gülen arasındaki mücadelenin ciddiyetine işaret ediyor" ifadesi kullanıldı ve Erdoğan'ın operasyonun farklı alanlara da yayılabileceği yönündeki sözleri aktarılıyor.

"Bu operasyon, hükümetin 'darbe girişimi' olarak nitelediği yolsuzluk soruşturmasına bugüne kadar vurulmuş en büyük darbe oldu" yorumu yapılan haberde Teneo siyasi danışmanlık firması uzmanı Wolfango Piccoli'nin de şu sözlerine yer veriliyor:

"İlk adım bu kişileri görevden uzaklaştırmaktı. Gözaltılar ise ikinci aşama oldu. Sanırım daha fazla gözaltı göreceğiz… Yolsuzluk soruşturmasına devam etmek giderek daha riskli hale geliyor."

SKANDALLARA RAĞMEN ERDOĞAN KAZANACAK

Times si ise gözaltına alınanların Erdoğan'a yakın isimlere yönelik yolsuzluk soruşturmasını yürütenler olduğuna ve Fethullah Gülen'e yakın isimler olduklarına dikkat çekiyor.

Gazete, skandallara rağmen Erdoğan'ın Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle ayrılacağı beklentisi olduğunu ifade ediyor.

KADİR GECESİ DUASI PEYGAMBER EFENDİMİZİN OKUDUĞU KADİR GECESİ DUASI

ÖNCEKİ HABERLER
Cezaevindeki hayatım bir kayıp değil
Trafik canavarı 9 can aldı
Yurtta hava durumu
Günün önemli gelişmeleri (1)
Gözaltında kaç kişi var?
Türkiye deprem haritası fay hattı nerelerden geçiyor?
Yorumlar 23 yorum