BIST 7.824
DOLAR 28,99
EURO 31,22
ALTIN 1.859,00
HABER /  POLİTİKA

Celal Adan'dan muhaliflere sert paralel göndermesi!

MHP'li muhalifler Ankara'da toplanırken, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi destekleyenler ise Genel Merkez'e gitti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'dan muhaliflere ilişkin açıklama geldi.

Abone ol

MHP'de muhaliflerin kurultay girişimi sürerken MHP lideri Devlet Bahçeli Genel Merkez'de, kurmaylarıyla birlikte toplantı yaptı.

Bahçeli'yi destekleyenler de genel merkez önünde toplandı. Yaklaşık 150-200 kişilik bir grup bina önünde toplandı. Bahçeli lehine sloganlar atıldı, marşlar çalındı.

Celal Adan canlı yayında yaptığı açıklamada, "Adaylar Yargıtay kararını bekleyecekmiş. Biz de öyle diyorduk. Arkadaşlarımızı oraya çağırmaları bizi üzdü. Şu ana kadar illeri gezen muhaliflere karşı Milliyetçi Hareket Partisi herhangi bir yasaklama getirmemiştir. Ben özellikle bizim yetkili organlarımızın aldığı kongre kararının takip edilmesini istiyoruz. Bir partinin kongresini televizyonların bu kadar gündeme taşımasını Türk milliyetçileri sabırla izliyor. Dün Osmaniye'deydik. Yer yerinden oynadı. O hiç gündeme gelmedi. Bundan televizyonlarda pek bir şeye rastlamadım" diye konuştu. 

MUHALİFLERİN İMZA İDDİASINA YANIT GELDİ

Adan, muhaliflerin 800'den fazla iddia toplandığı iddiası için "Delegelerin imzalarını aldıklarına dair belgeleri var mı? Belge olmadığına göre... Meseleyi hep bu şekilde kamuoyunda oluşturuyorlar. Ülkücü hareket bunların hiçbirine prim vermeyecek" diye konuştu.

Adan, muhaliflerin AK Parti'nin, hükümetin sürece müdahale ettiği iddiası için şöyle konuştu: "Adalet ve Kalkınma Partisi'yle biz partimizin iç meselesini hiçbir zaman görüşmeyiz. Partimizin meselesini 3. şahıslarla görüşmeyiz. Yargıtay'ın alacağı kararı etkileme noktasında bir irade oluşturmaya çalışılıyor. MHP bu süreçten güçlenerek çıkacak. Birilerinin hevesi kursaklarında kalacak" 

PARALEL YAPI İDDİALARI

Adan MHP lideri Bahçeli'nin 'paralel yapı' iddiaları için "Paraleli küçümsemek son derece yanlış. Siyasette de çok ilgili olduklarını biliyoruz. Sosyal medyaya bir girin. Paralele yakın bütün sosyal medya dökümanlarına bir bakın" diye konuştu.

ADAN'DAN MERAL AKŞENER'E TEPKİ

Adan'dan,  "Kurultayın neden engellendiğine ilişkin yazılı belge gelmeden ayrılmayacağını söyleyen Akşener'e de tepki geldi. Adan şöyle konuştu: "Bizim geleneklerimizde olmayan bir tarzdır. Bu tip şeyler ülkücü hareketin iradesiyle örtüşen şeyler değildir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin vakur duruşunu buradan görürsünüz"