HABER /  POLİTİKA

Celal Adan kimdir aslen nereli eşi ve çocukları

Celal Adan aslen Ağrılıdır. Peki kimdir Celal Adan eşi ve çocukları kimlerdir ne iş yapıyor şirketi var mı? MHP Milletvekili olan Celal Adan'ın hakkında merak edilenler ve Adan'ın biyografisi.

Celal Adan, 10 Eylül 1951 tarihinde Ağrı‘da doğmuştur. Nihat Adan adında emekli baş komiser ağabeyi vardır. Evli olan Celal Adan'ın 2 çocuğu bulunuyor. Celal Adan eşini siyasetin dışında tutuyor.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden mezunu olan Celal Adan, öğrencilik yıllarında ülkücü kesimde yer aldı. 19 Ağustos 1981 tarihinde başlayan MHP davasında yargılanmış ve davanın zaman aşımından düşmesiyle bilahare beraat etmiştir. Celal Adan, İMPA A.Ş. ve İNMAŞ Limited Şirketlerinin sahibi ve aynı zamanda yöneticisidir.

Tansu Çiller‘in DYP Genel Başkanı seçilmesinden sonra Doğru Yol Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na Celal Adan getirildi. Celal Adan adı, Flash TV‘nin kurşunlanması ve Budapeşte‘de Mesut Yılmaz‘ın yumruklanması olayına karıştı. 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde Mehmet Ağar liderliğindeki DYP‘de görev aldı. DYP‘nin adını DP olarak değiştirmesinden sonra da bu partide siyasete devam etti. Ancak seçimlerde DP barajı aşamayınca Adan da Meclis’e giremedi.

Celal Adan, 18 Nisan 1999‘da İstanbul‘dan milletvekili seçildi. 21. Dönem DYP ve 24.ve 25. Dönem MHP İstanbul Milletvekilidir. Türkiye–İtalya Parlamentolar arası Dostluk Grubu üyesidir.

21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP. 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. Akabinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Siyasi İşler ve Parlamentodan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini aldı.

İngilizce ve Fransızca bilen Celal Adan, evlidir ve 2 çocuğu vardır. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem milletvekili seçimlerinde İstanbul’dan MHP. Milletvekili seçildi. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan erken seçimde Celal Adan, tekrar MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı olmuştur.

Meclis Başkanı kim olur? Başkan seçiminde 6 bomba aday!

İsmail Kahraman kimdir aslen nereli eşi ve çocukları

ÖNCEKİ HABERLER
Yarbay Mehmet Alkan'dan çok konuşulacak FETÖ iddiası!
İrail'den şok açıklama! İsran'a karşı Suudi Arabistan'la...
Dişi Karayılan'ın ölmeden önceki son sözleri ortaya çıktı
Fazilet Hanım ve Kızları 24.yeni bölüm fragmanı neler olacak?
Ebru Nilhan Bozkurt nereli eşi kim NATO'yu ifşa eden binbaşı
Ankara Konya hızlı tren bilet fiyatları 2020 zamlı tarife
Yorumlar