BIST 1.108
DOLAR 8,35
EURO 9,75
ALTIN 503,21
HABER /  GÜNCEL

Korkunç şüphe: O IŞİD'liler konvoyla mı kaçtı?

ABD'nin gözetiminde PKK/PYD ile IŞİD arasındaki anlaşma sonucu konvoylar halinde Rakka'yı terkeden IŞİD'liler arasında Diyarbakır, Suruç ve Ankara Gar saldırılarının talimatını veren İlhami Balı ile ‘Dokumacılar’ grubunun elebaşı Mustafa Dokumacı da mı vardı?

Abone ol

ABD ve PKK/PYD'lilerle anlaşma yaparak hiç çatışmadan Rakka'yı terör örgütü PKK'ya teslim edip konvoylar halinde şehri terkeden IŞİD teröristleriyle ilgili korkunç bir şüphe oluştu. Bölgeyi yakından takip eden Türk istihbarat birimleri, yaratabileceği muhtemel tehditler nedeniyle örgüt içinde ‘emir’ ve ‘şeyh’ pozisyonundaki Türk vatandaşlarının izini sürüyor. İstihbarat birimleri, hazırladıkları bilgi notunda Rakka’dan çıkan IŞİD’in Türk vatandaşı ‘emir’lerinin ‘başka bölge ve ülkelere kaçabileceği, Türkiye’ye de sızabilecekleri, silah ve bomba eğitimi alan, eylem potansiyeli bulunan bu kişilerin Türkiye’ye ve Türk güvenlik güçlerine yönelik eylem yapabilecekleri’ uyarısında bulundu.

İKİ AZILI TERÖRİSTTEN BİLGİ AKIŞI KESİLDİ

Devletin ilgili kurumlarıyla da paylaşılan bilgi notunda, İçişleri Bakanlığı’nın en çok aranan teröristler listesinin ‘kırmızı’ kategorisinde bulunan ve başlarına 4 milyon lira ödül konulan DEAŞ’ın ‘Türkiye emiri’ İlhami Balı ile Suruç katliamı sonrası adı kamuoyu gündemine gelen ‘Dokumacılar’ grubunun elebaşı Mustafa Dokumacı’nın operasyonlar öncesi Rakka’da bulunduğu hatırlatıldı. Rakka’nın, ABD’nin desteklediği PYD’nin kontrolüne geçmesinin ardından Balı ve Dokumacı’yla ilgili bilgi akışının olmadığı, iki teröristin farklı bölgelere geçmiş olabileceği kaydedildi.

TÜRKİYE'YE YASADIŞI YOLLARDAN GİREBİLİRLER

Rakka’dan tahliye edilen DEAŞ mensupları arasında Balı ve Dokumacı’nın yanı sıra DEAŞ içinde yönetici konumunda bulunan Türk vatandaşlarının da bulunabileceği belirtilerek, “Söz konusu bu kişilerin Suriye içinde farklı bölgelere dağılmış olabileceği, Türkiye’ye yasadışı yollardan giriş yapabilecekleri, sınırda ek güvenlik önlemlerinin alınması ve sızmalara karşı duyarlı olunması” uyarısı yapıldı.

KATLİAM TALİMATI VERDİ

TERÖR örgütü DEAŞ’ın ‘Türkiye emiri’ olan ‘Ebubekir’ kod adlı İlhami Balı’nın talimatını verdiği ve toplam 142 kişinin öldüğü saldırılar şöyle: 
Diyarbakır HDP mitingine bomba, Suruç’taki canlı bomba saldırısı, Ankara Garı’ndaki 2 canlı bombalı saldırı, Türkiye-Suriye sınırında bir askerin şehit edilmesi ve bir askerin kaçırılması.

Flaş ifşa! ABD-PKK ve IŞİD'in kirli anlaşması! Binlerce IŞİD'liye...Flaş ifşa! ABD-PKK ve IŞİD'in kirli anlaşması! Binlerce IŞİD'liye...Flaş ifşa! ABD-PKK ve IŞİD'in kirli anlaşması! Binlerce IŞİD'liye...Flaş ifşa! ABD-PKK ve IŞİD'in kirli anlaşması! Binlerce IŞİD'liye...HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

DOKUMACILAR’IN ELEBAŞI

SURUÇ katliamı sonrası adı gündeme gelen ‘Dokumacılar’ grubunun elebaşı Mustafa Dokumacı da Rakka’da bulunuyordu. Dokumacı, Adıyaman’da kurduğu hücreyle DEAŞ’a eleman kazandırıp, bu kişilere silah ve bomba eğitimi veriyordu. Suruç’taki katliamı yapan canlı bomba Şeyh Abdurrahman Alagöz ile Ankara Gar saldırısında üzerindeki bombayı patlatan ağabeyi Yunus Emre Alagöz de Adıyaman’daki ‘Dokumacılar’ grubundan çıkmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Mevlid Kandili 29.11.2017 günü anlamı ve önemi nedir?
Fatih Erbakan'dan yeni parti açıklaması ve Atatürk çıkışı
NATO’daki skandalı deşifre eden Türk subay FETÖ mağduru çıktı
ABD'li hakim FETÖ yandaşı çıktı
Bu da tiyatro! Süleyman Özışık yazdı
Bursa'da kamulaştırılan otopark hizmete açılıyor
Yorumlar 3 yorum