HABER /  POLİTİKA

Çavuşoğlu'ndan sert tepki: Avrupa ikiyüzlülük ve çifte standartta en üst noktada

Mısır'da düzenlenen AB-Arap Birliği zirvesiyle ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ''Avrupa ikiyüzlülük ve çifte standartta en üst noktada. Genç fidanların şehit edildiği dönemde AB liderlerinin Sisi'ye destek vermesi ikiyüzlülüktür. AB çifte standarttan uzak olmalı.'' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti ve MHP Çankaya ilçe yönetimleriyle birlik ve beraberlik toplantısına katıldı. Çavuşoğlu, toplantının ardından soruları yanıtladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "ABD'nin çekilme kararından sonra farklı tutumlar konuşuldu, paylaşıldı. Esasen bu ABD'nin tam anlamıyla bir stratejisinin olmadığını gösteriyor. Kendilerine bu konuda yardımcı olmaya çalıştık. Burada anlayışımızın da örtüşmesi gerekiyor, çalışma grubu da zaten bu amaçla toplanıyor" dedi.

MISIR'DA DÜZENLENEN AB-ARAP BİRLİĞİ ZİRVESİ
Mısır'da düzenlenen AB-Arap Birliği zirvesiyle ilgili de konuşan Çavuşoğlu, ''Avrupa ikiyüzlülük ve çifte standartta en üst noktada. Genç fidanların şehit edildiği dönemde AB liderlerinin Sisi'ye destek vermesi ikiyüzlülüktür. AB çifte standarttan uzak olmalı.'' dedi.

S-400 KONUSU
Çavuşoğlu, "S-400'ler ile ilgili açıklamaya gerek yok zaten bitmiş bir anlaşmadır. Başkalarından gelen açıklamalar bizi ilgilendirmez" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Müdür yardımcılığı sınavı başvuru tarihleri ÖSYM başvuru ücreti
Rabia'nın ölümü ile ilgili savcılıktan açıklama
Cihat Arslan, Bosna Hersek Ligi'nde
Uzmanlar beyin tümörünün bu belirtileri konusunda uyardı
ÖGG sonuçları açıklanıyor TC ile sorgulama EGM ekranı açıldı mı?
2020 yılı resmi tatiller tablosu bayramlar kaç gün tatil olacak?
Yorumlar