HABER /  POLİTİKA

Çavuşoğlu: Teröristleri yok etmemize kimse engel olamaz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Libya'da düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Fırat'ın doğusunda bu teröristleri yok etmemize ve temizlememize kimse engel olamaz." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Nasıl Fırat Kalkanı ile 4 binden fazla DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirdiysek, nasıl Afrin Operasyonu'nu kimse engelleyemediyse Fırat'ın doğusunda da bu teröristleri yok etmemize ve temizlememize kimse engel olamaz." dedi. 

Çavuşoğlu, Libya'nın başkenti Trablus'a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında, Ulusal Mutabakat Hükümeti Dışişleri Bakanı Muhammed Tahir Siyala ile görüştü, ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. 

Bakan Çavuşoğlu, terör örgütü YPG/PKK'nın bazı temsilcilerinin bazı batı ülkelerinde temasları olduğu iddiasına ilişkin şunları söyledi: 

KİMSE ENGEL OLAMAZ

"Eğer bu görüşmelerin amacı ABD çekildikten sonra YPG ve PKK'yı korumak içinse şunu unutmasınlar, nasıl Fırat Kalkanı ile 4 binden fazla DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirdiysek, nasıl Afrin Operasyonu'nu kimse engelleyemediyse Fırat'ın doğusunda da bu teröristleri yok etmemize ve nasıl Afrin'de dağlarda, çukurlarda gömdüysek oralarda da temizlememize kimse engel olamaz." 

ÖNCEKİ HABERLER
YPG/PKK'lılar Avrupa'yı DEAŞ'la tehdit etti
Türk heyeti Yemen'de alıkonuldu gece yarısı bırakıldı
Londra'da 'çok gizli' görüşme iddiası
Haftalık Burç Yorumları Hande Kazanova Ay Yengeç burcuna geçiyor
Kulüpler Dünya Kupası şampiyonu Real Madrid
Oğlak burcu aşk uyumu
Yorumlar 8 yorum