BIST 1.186
DOLAR 7,94
EURO 9,32
ALTIN 488,19
HABER /  EKONOMİ

Cari açık beklenti anketi sonuçları ne diyor?

AA Finans Cari İşlemler Açığı Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistlerin şubat ayı cari işlemler açığı beklentisi 2,5 milyar dolar oldu. 

Abone ol

AA Finans'ın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından 11 Nisan Salı günü açıklanacak olan Şubat 2017 Ödemeler Dengesi verilerine ilişkin beklenti anketi, 21 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı. 

Ankete göre, ekonomistlerin şubat ayı cari işlemler açığı beklentisinin ortalaması 2,5 milyar dolar olarak hesaplandı. Ekonomistlerin söz konusu dönem için cari işlemler açığı beklentisi 1,3 milyar dolar ve 3,3 milyar dolar aralığında yer aldı. 

Ekonomistlerin 2017 sonuna ilişkin cari işlemler açığı beklentisinin ortalaması ise 36,9 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti. Ekonomistlerin 2017 yılı cari işlemler açığına yönelik tahminleri arasında en yüksek beklenti 44 milyar dolar, en düşük beklenti ise 33,2 milyar dolar oldu. 

Cari işlemler açığı, ocak ayında 2 milyar 762 milyon dolar, 12 aylık cari işlemler açığı ise 33 milyar 163 milyon dolar düzeyinde gerçekleşmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Yıldırım'dan Pakistan ve Somali'ye taziye mesajı
Kullanıcıların cihazlarını bozduğu iddiasıyla Apple'a dava açtı
Güney Afrika'da Zuma karşıtı gösteriler
Uykusuzluk geni keşfedildi
Atilla İlhan ödülleri için başvurular başladı
Emir Pazarcı kimdir nereli kaç yaşında? Emir Pazarcı'ya ne oldu hastalığı
Yorumlar