BIST 11.131
DOLAR 33,09
EURO 36,12
ALTIN 2.592,01
HABER /  GÜNCEL

Çanakkale hava durumu saatlik kar başlıyor mu?

ÇANAKKALE hava durumu için meteorolojinin son tahminleri tuttu. Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oldu. Çanakkale saatlik hava durumu tahminlerine bakıldığında bugün etkili kar yağışı beklenmiyor. Çanakkale'de sıcaklık 3 derece olacak.

Abone ol

ÇANAKKALE hava durumu son tahminleri meteoroloji açıkladı, kar yağışı dün akşam saatlerinde başladı. Kısa sürede etkili olan kar yağışı Çanakkale'nin yüksek kesimlerini etkisi altına aldı. Meteorolojinin yayınladığını 5 günlük haritalı hava durumunu tahminine göre Çanakkale'de kar yağışı yarın yani 30 Kasım cuma günü de devam etmeyecek. Haftasonu kar yağışı yok. 

Dün akşam saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetlenmesi ve ani sıcaklık düşüşüyle birlikte Trakya’da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın iç kesimlerinde) karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. 

KAR NEZAMAN BİTİYOR: Kar yağışının aralıklarla Cuma günü sabah saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (buzlanma, don olayı ve karayollarında meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden esmekte olan rüzgarın yarın (28.11.2018 Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğuya (Poyraz) dönerek kuvvetini arttırması; İstanbul ve Çanakkale başta olmak üzere Marmara'nın Batısı ve Kuzey Ege'de 29.11.2018 Perşembe gece saatlerine kadar zaman zaman fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.