BIST 1.527
DOLAR 7,28
EURO 8,78
ALTIN 406,34
GÜNCEL

Bursa'da öğrencilerinin uzaktan eğitimine siber sapık engeli

EBA'ya rağmen zoom programına dadanan internet sapıkları çocukların uzaktan eğitim almalarına izin vermiyor. Zoom programına öğrencilerin isimleri ile dahil olan siber sapıklar cinsel içerikli videolar ve sesler gönderip küfür ederek öğretmenlerin ve öğrencilerin ders işlemesine izin vermiyor.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında evlerinde uzaktan eğitim alan öğrencilerin başı siber sapıklarla dertte. Türkiye'nin dijital eğitim platformu EBA'ya rağmen öğrenciler ve öğretmenlerin ders işlemek için buluştuğu zoom programına öğrenci isimleriyle dahil olan siber sapıklar öğrencilerin eğitim almalarına izin vermiyor.
Bursa'da okullar açıldığından bu yana dijital sapıklar yüzünden ders işleyemeyen okulun öğrencileri, öğretmenleri ve veliler Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)'e kadar şikayet etmelerine rağmen sapıkların önüne geçilemediğinden dert yanıyor. Merkez Nilüfer ilçesine bağlı Hasanağa Mahallesinde bir çok okul siber sapıklar yüzünden ders işleyemiyor. Öğretmenler ile öğrenciler arasında iletişim kurmak, eğitim hayatları boyunca kullanabilecekleri materyalleri sağlamak üzere kurulan Türkiye'nin dijital eğitim platformu EBA üzerinden ders işlemek için zoom programına dahil olan öğretmenler ve öğrenciler okulların açılmasından bu yana dijital sapıkların türlü hakaret ve cinsel içerikli hareketlerine maruz kalıyor.
Öğrencilerin isimlerini kullanarak programa katılan sapıklar öğretmen ve öğrencilere ağza alınmayacak küfürler ederken, cinsel içerikli videolar izletiyor. Daha çok 6'ncı sınıfların derslerine dahil olan sapıkların ilk zamanlar şarkı dinlettiklerini belirten veliler ve öğretmenler, son iki haftadır sapıkların çeşitli küfürler edip cinsel içerikli videolar izlettiklerini ssöyledi. Yaşanan şok edici olayın ardından öğretmenler ve velilerin yine aynı program üzerinden yaptıkları bilgilendirme toplantısına da dahil olan siber zorbaların, öğretmen ve velilere siber polis olduklarını belirtip türlü hakaretlerde bulunmaları herkesi çileden çıkarıyor. Veliler, hoş olmayan bu duruma bir an evvel çare bulunmasını istedi.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar 2 yorum
ÖNCEKİ VİDEOLAR
İbrahim Kalın şehitler anısına hazırlanan klipte türkü söyledi
Nagehan Alçı yazdı Ali Başarır'ın 22 yıl önce Erdoğan'a sorduğu soru
Çakarlı maganda hakkında flaş karar! 25 yıl hapis istemiyle dava açıldı
Antalya'da görenler hayran kaldı herkes telefona sarıldı
Kayseri'de izleyenleri duygulandıran görüntü! Ambulans görevlisinin hareketi büyük takdir topladı
Batman'da şiddetli deprem anı kamerada! Dükkanda her şey yere düştü
Aydın'da genç kadın ayakta zor durdu! Polise kök söktürdü
Kuruluş Osman 37. bölüm fragmanı
Benim Adım Melek 43. bölüm fragmanı
İlahiyatçı Mustafa Öztürk'ten skandal 'Kur'an" açıklaması! 'Bu Allah dili olabilir mi?' diye sordu tepki yağdı