BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Bursa Yenişehir seçim sonuçları 2019 Yenişehir yerel seçim sonucu

YENİŞEHİR ilçesinde yerel seçim sonuçları Bursa il genelini etkileyeceği için kritik önemde, Yenişehir 2019 yerel seçim sonuçları yeni başkanı belirleyecek.

Abone ol

Yenişehir ilçesinin 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yaşanan kıran kırana savaşta belirleyici olacak. Bursa Büyükşehir Belediye seçimlerinde Cumhur ittifakı ile Millet İttifakı yarışıyor. Yenişehir için partiler genellikle kendi adaylarını çıkarmayı tercih ederken bazı partiler ittifakı burada da sürdürdü.

Yenişehir ilçesinde yerel seçimlere, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi katıldı. 

Yenişehir seçim sonuçları : 2019 yerel seçimlerinde Bursa genelinde olduğu gibi Yenişehir ilçesi Belediye Başkanlığı için de kıyasıya bir rekabet vardı. Yenişehir seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alacak. Aşağıda yer alan linkten Bursa Yenişehir yerel seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

Bursa ilçeleri ve Yenişehir seçim sonuçları sayfası - tıklayın

2014 Yenişehir seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Bursa Yenişehir Belediye Başkanlığı seçimini hangi partiden, kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Yenişehir Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

2014 yılı Bursa yerel seçim sonuçları : 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçenin Belediye Başkanı seçildi. YSK'nın resmi verilerine göre 2014 yılı sonuçları şöyleydi:

bursa yerel seçim sonuçları 2014 ilçeleri